Sarkozī negrasās atteikties no ieceres palielināt pensionēšanās vecumu

Apollo
0 komentāru

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī trešdien solīja neatteikties no asi kritizētās pensiju reformas īstenošanas, neraugoties uz otrdien notikušajiem plašajiem protestiem.

Sarkozī negrasās atteikties no ieceres palielināt pensionēšanās vecumu

Foto: Scanpix/AP

Tomēr viņš solīja pensionēšanās reformā noteikt izņēmumus cilvēkiem, kuri darba gaitas sāk pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas, un tiem, kuri strādā fiziski smagus darbus.

«Šīs reformas galvenais elements ir jauns pensionēšanās vecums. Šis vecums pakāpeniski tiks palielināts (..), līdz 2018.gadā tas sasniegs 62 gadus,» teikts Sarkozī izplatītajā paziņojumā. «Nav jautājumu par piekāpšanos šajā punktā.»

Šādu paziņojumu Francijas vadītājs izplatījis pēc sanāksmes ar ministriem. Tā ir Sarkozī pirmā publiskā reakcija uz otrdien notikušajām demonstrācijām pret valdības ieceri paaugstināt pensionēšanās vecumu no 60 līdz 62 gadiem. Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem, protesta akcijas pulcēja 1,12 miljonus cilvēku. Turpretī arodbiedrības informē, ka demonstrācijās piedalījušies 2,5 miljoni cilvēku.

Likumprojekts, par ko pašreiz debatē Francijas parlaments, tiek uzskatīts par Sarkozī plānoto ekonomisko reformu stūrakmeni.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv