«Saskaņas centrs» par TB/LNNK videoklipu prasa Birka demisiju

Apollo
0 komentāru

Apvienība «Saskaņas centrs» (SC) uzskata, ka apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK ar savu otrdien izplatīto videoklipu ir nomelnojusi SC un lielu daļu rīdzinieku, un prasa par to atvainoties, informē SC.

Jānis Birks

Foto: AFI

«TB/LNNK ir pārkāpusi sarkano līniju, aiz kuras beidzas politiskā cīņa un sākas šovinisma propaganda un naida kurināšana,» paziņojumā norāda «saskaņieši».

Apvienība arī uzskata, ka šāds video nav tapis bez Rīgas mēra Jāņa Birka ziņas un piekrišanas, kurš ir viens no TB/LNNK vadītājiem, tāpēc SC izvirza Birkam trīs nosacījumus. SC prasa Birkam TB/LNNK vārdā atsaukt videorullīti un atvainoties sabiedrības priekšā, nekavējoties izstāties no TB/LNNK, ja viņš arī turpmāk grib vadīt Rīgas Domi, kā arī uzņemties politisko atbildību un atkāpties no amata.

«Ja neviens no šiem nosacījumiem netiks izpildīts 24 stundu laikā, «Saskaņas centra» frakcija Rīgas Domē darīs visu, lai panāktu Jāņa Birka demisiju,» apgalvo SC.

Tāpat apvienība uzskata, ka TB/LNNK, uzņemot savu reklāmas rullīti, ir pārkāpusi veselu virkni likuma normu, par piemēru minot, ka «Saskaņas centrs», tiekot pie varas, «pārdotu» dzimteni.

Pēc «Saskaņas centra» juristu viedokļa, likumā «Par reklāmu» 1. daļas 3. pantā ir skaidri teikts, ka reklāmai jābūt objektīvai un patiesai. Bet TB/LNNK videorullītī ir nepamatota apsūdzība pret «Saskaņas centru». Tagad TB/LNNK būs tiesā jāpierāda, ka «Saskaņas centrs» grasās «pārdot Dzimteni». Videorullītī arī tika izmantots «Saskaņas centra» logotips. Logotips ir juridiskas personas — «Saskaņas centra» — īpašums. Bet likuma «Par reklāmu» 2. daļas 4. pants aizliedz izmantot logotipu bez īpašnieka atļaujas, norāda SC.

«Mēs iesūdzēsim TB/LNNK tiesā ar prasību izvietot interneta portālā www.tb.lv atvainošanos, kā arī izvirzīsim prasību izmaksāt materiālo kompensāciju 10 000 latu apmērā. Šo naudu «Saskaņas centrs» ziedos labdarībai,» uzsver  SC vadītājs Nils Ušakovs.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv