Satiksmes drošības uzlabošanai Rēzeknē ierīko jaunu gājēju pāreju un uzstādīs luksoforu vājredzīgajiem un neredzīgajiem

Apollo
0 komentāru

Ar mērķi uzlabot satiksmes drošību Rēzeknē, Latgales ielas posmā starp Bukmuižas un K. Barona ielu, patlaban tiek ierīkota jauna gājēju pāreja. Tuvākajā laikā tur tiks uzstādīts arī luksofors ar skaņas signālu vājredzīgajiem un neredzīgajiem, informēja Rēzeknes domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Diāna Zirniņa.

Jaunas gājēju pārejas ierīkošana un luksofora uzstādīšana notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta «Satiksmes drošības uzlabošana Rēzeknes pilsētā, izveidojot gājēju pāreju Latgales ielā» gaitā. ERAF finansējums projektam ir 30 344 lati, valsts budžeta dotācija pašvaldībām — 2167 lati, bet pašvaldības budžeta līdzfinansējums — 312 lati.

Kā informēja pašvaldībā, ielas posms no Bukmuižas līdz K. Barona ielai visu laiku bija aprīkots tikai ar ceļa zīmēm, un nelabvēlīgos laika apstākļos vai diennakts tumšajā laikā tās bija grūti pamanīt, kas nereti veicināja ceļu satiksmes negadījumus. Tāpat šajā ielas posmā ir intensīva gājēju un transporta plūsma, jo tuvumā atrodas Rēzeknes Katoļu vidusskola, Jēzus Sirds katedrāle un pilsētas centrāltirgus.

Jaunās gājēju pārejas luksofors būs aprīkots ar skaņas indikatoru, tādējādi atvieglojot ielas šķērsošanu neredzīgajiem un vājredzīgajiem. Latgales ielas tuvumā atrodas viņu biedrības telpas. Līdz ar jaunas gājēju pārejas ierīkošanu vairs nebūs gājēju pārejas iepretim Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālei un Latgales un Bukmuižas ielu krustojumā.

Ierīkojot jaunu gājēju pāreju, plānots ne tikai samazināt negadījumu risku, bet arī veicināt autovadītāju iecietību pret gājējiem, kā arī vājredzīgo un neredzīgo cilvēku iekļaušanos sabiedrībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv