Satraucoša statistika: pēdējo desmit gadu laikā Latvijā pašnāvību izdarījuši 65 bērni

Apollo
14 komentāri

Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā pašnāvības izdarījuši 65 bērni, portālu «Apollo» informēja Slimību un profilakses kontroles centrs (SPKC).

Satraucoša statistika: pēdējo desmit gadu laikā Latvijā pašnāvību izdarījuši 65 bērni

Foto: AstridWestvang, CC BY-NC-ND 2.0

Vēl daudzas reizes lielāks ir to bērnu un pusaudžu skaits, kuri par pašnāvību domājuši vai mēģinājuši to izdarīt, skaidro SPKC sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis.

Piektdien, 8. novembrī, viesnīcā «Islande Hotel» notiks bērnu un pusaudžu pašnāvību problēmai veltīta konference, kuras mērķis ir kopā ar jomas profesionāļiem apzināt situāciju, meklējot efektīvus risinājumus problēmas risināšanai.

Konferencē tiks runāts par bērnu un pusaudžu pašnāvību un pašnāvnieciskās uzvedības izplatību un tendencēm, bērnu psihoemocionālajām problēmām un pašnāvības riska faktoriem, bērnu un pusaudžu krīzes reakcijām un to atpazīšanu, esošajiem un potenciālajiem politikas un praktiskajiem risinājumiem bērnu un pusaudžu garīgās veselības uzlabošanai un pašnāvību profilaksei, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.

Konferenci organizē SPKC sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecību Latvijā un Veselības ministriju (VM).Konferenci organizē SPKC sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecību Latvijā un Veselības ministriju (VM).

Konferences mērķauditorija ir pašvaldību kontaktpersonas veselības veicināšanas jautājumos, skolu pārstāvji, psihiatri, psihoterapeiti, psihologi, nozares eksperti, politikas veidotāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Ņemot vērā bērnu un pusaudžu pašnāvību problēmas aktualitāti, SPKC ir sagatavojis PVO informatīvā materiāla skolotājiem un citiem skolu darbiniekiem «Pašnāvību novēršana» tulkojumu latviešu valodā, kas būs pieejams konferences dalībniekiem. Materiālā ietverta plaša informācija par riska un aizsargājošajiem faktoriem bērniem un pusaudžiem saistībā ar pašnāvībām un pašnāvniecisko uzvedību, kā arī citi jautājumi, kas var būt noderīgi ne tikai skolu personālam, bet arī citām speciālistu grupām, kas interesējas par pašnāvību problemātiku un profilakses virzieniem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv