Saule flakoniņā un… uz tavas ādas

Apollo
0 komentāru

Saule vilina, dermatologi brīdina, solārija apmeklējums aizņem daudz laika… Bet iedegums no modes kā neatkāpjas, tā neatkāpjas! Vai šim problēmu Bermudu trijstūrim maz iespējams rast risinājumu? Jā! Jo sākusies jauna pašbrūninošo, pašiedeguma, ātrā iedeguma jeb autoiedeguma līdzekļu ēra. Šo produktu funkcija ir taupīt laiku un veselību, iegūstot to, ko modes dāmas un kungi vēlas joprojām — veselīgi brūnu iedegumu.

Kas lācītim vēderā?

Pašiedeguma līdzekļi sastopami krēmu, pieniņu, emulsiju un želeju veidā, dažkārt tie ir domāti atsevišķām ķermeņa daļām — sejai, ķermenim, kājām, bet ir arī produkti visam ķermenim. Saule un solārijs ādu padara brūnu UV staru iedarbības rezultātā, un šis process norisinās virsādas dziļākajos slāņos. Taču vairumam pašiedeguma līdzekļu ādas nokrāsas reakcija notiek epidermas augšējā slānī. Šie līdzekļi satur dihidroksiacetonu jeb DHA, kas ir bezkrāsaina, ogļhidrātiem līdzīga aktīvā viela, ko iegūst no augu glicerīna. Ar šī elementa palīdzību skaistu iedeguma nokrāsu var iegūt pat ļoti gaišas un jutīgas ādas īpašnieki, kā arī tie, kuriem sauļošanās izraisa dažādas nepatīkamas ādas pretreakcijas.

DHA nav toksisks un ādā neuzsūcas — viela reaģē ar ādas nedzīvajām ragvielas slāņa aminoskābēm, kas atrodas epidermas virskārtā. Šīs iedarbības rezultātā arī rodas zeltaini brūna ādas nokrāsa. Reakcijas laiks vidēji ilgst 3–12 stundas, bet galējā iedarbība notiek 12 stundu laikā. Šāda iedeguma noturība ir no dažām dienām līdz nedēļai.

Iegūtais ādas tonis atkarīgs no DHA koncentrācijas izvēlētajā pašiedeguma līdzeklī, kā arī no brīvo aminoskābju daudzuma epidermas raga kārtā un, protams, arī no individuālajām ādas īpatnībām. Paši jaunākie šāda veida produkti izstrādāti divu veidu ādas tipiem — pavisam gaišai un jau iedegušai ādai. Izvēloties pašiedeguma līdzekli, svarīgi pārliecināties, vai tam ir arī mitrinoša iedarbība — lai āda netiktu sausināta.

Iesauļo sevi pati!

Lai panāktu vienmērīgu pašiedeguma krēma iedarbību, pirms tā uzklāšanas jāveic visa ķermeņa pīlings. Pēc tam ādai ļauj pusstundu nožūt, jo pašiedeguma krēmus lieto uz pilnīgi sausas ādas. Ja nav pārliecības par vēlamo rezultātu, pašiedeguma krēmu var sajaukt ar šķidru ķermeņa losjonu.

Vispirms krēmu uzklāj uz kājām, sākot ar ikriem, pēc tam — uz stilbiem, pēdām, ciskām un gurniem. Tālāk krēmu vienmērīgi iemasē vēdera, krūšu, kakla un plecu ādā. Rokas sāk ieziest no plaukstas, apstājoties pie elkoņa, tad turpina klāt krēmu līdz pleciem un visbeidzot ar atlikumu noklāj elkoņus. Uz plaukstām krēmu klāj tikai ārpusē. Arī uz ceļgaliem krēmu klāj īpaši uzmanīgi un ļoti maz! Lai vienmērīgi ieziestu muguru, pavisam noteikti būs vajadzīga otra cilvēka palīdzība!

Klājot krēmu uz sejas, izmantojiet kosmētisko sūklīti, taču plakstiņus un uzacis atstājiet nenoklātas. Ļoti uzmanīgi apstrādājiet matu līniju un uzreiz pēc procedūras obligāti ar ziepēm nomazgājiet rokas!
Paies aptuveni stunda, līdz sāks parādīties iedegums — tad vēlreiz visu rūpīgi pārbaudiet un notīriet tumšākos krēma plankumus, ja tādi izveidojušies. Gaišos plankumus pielabojiet ar atbilstoša toņa pūderkrēmu. Dušā gan ejiet tikai nākamajā dienā, turklāt nelietojiet abrazīvus ķermeņa kopšanas līdzekļus, citādi pūles būs vējā!

Ja vēlaties iegūt tumšāku toni, lietojiet krēmu vairākas dienas pēc kārtas. Te jāatceras, ka, uzklājot krēmu vairākas reizes un nedaudz, var iegūt labāku rezultātu, nekā vienu reizi uzklājot daudz krēma. Lai uzturētu iedegumu, krēms jāuzklāj ik pēc 3–5 dienām. Ja iedegums netiek pastāvīgi atjaunots un uzturēts, tā noturība ir apmēram 3–6 dienas.

Ja pašai negribas ķēpāties

Ja baidāties no neveiksmes, iebrūninoties pašas spēkiem, vai arī gluži vienkārši pārņēmis slinkums, uzticiet pašiedeguma procedūru veikt speciālistam.

Skaistumkopšanas salona «Long time liner» kosmetoloģe Gita Latviete stāsta, ka autoiedeguma procedūrai, ko veic salonā ar izsmidzinošo līdzekli, rezultāts ir daudz kvalitatīvāks un arī sajūtas procedūras laikā — patīkamas. Turklāt iespējams izvēlēties pat iedeguma tonējumu — sudraba, zelta vai bronzas. «Tas nav kā solārijā — nogulies un sauļojies. Šī procedūra tiek veikta, klienti stāvus apsmidzinot ar DHA šķīdumu. Visbiežāk šai procedūrai salonā ļaujas klientes, kurām drīzumā ieplānots kāds svinīgs pasākums, un šis ir ātrs veids, kā kļūt eleganti brūnai,» atzīst Gita. Procedūras cena pirmajā reizē ir 15 latu, un tajā ietilpst arī atkārtota iedeguma nostiprināšanas procedūra. Katra nākamā procedūra maksā aptuveni 10 latu.

Vienreiz veiktas procedūras iedeguma noturība ir trīs dienas. Pēc tam jāapmeklē vēl viena procedūra, lai nostiprinātu iedegumu. Uzreiz pēc tās vēlams izvairīties no ļoti pieguloša apģērba — krūštura lencītes vai kāda cita ļoti apspīlēta apģērba detaļa pirmajā stundā var atstāt iedegumā pēdas. Ja ievēro nosacījumus — pirmajā dienā ķermeni nemazgāt un pēc tam mazgājoties nelietot ķermeņa pīlingus — iedeguma noturība pēc divām procedūrām ilgst aptuveni nedēļu.

Eksperiments - autoiedeguma procedūra skaistumkopšanas salonā — izmēģināsim!

Plastmasas pudelīte ar zaļu šķidrumu, gumijas šļauciņa, savienota ar mazu sūknīti, kas atgādina mazu, sievietei neizprotamu automašīnas detaļu, neliels uzgalis parastas lodīšu pildspalvas izskatā un meistare — tā arī ir visa aparatūra pašiedeguma procedūras veikšanai. Norises vieta — dušas kabīne, lai ar brūno krāsu nejauši apsmidzinātās telpas sienas varētu viegli nomazgāt.

Apsmidzināšana nedaudz atgādina dārza laistīšanas procedūru no dārza auga redzespunkta: uz kaila ķermeņa tiek pūsts vēss gaiss, kuram ir specifiska austrumnieciska smarža. Rūpīgi tiek apsmidzināts katrs ādas laukums, atstājot aiz sevis tumšzaļu migliņu, bet sākotnējam satraukumam nav pamata — tie vēlāk kļūst brūni. Kad gaisa masāžas procedūra galā, 20 minūtes jāstāv pie ventilatora, kamēr krāsa nožūst. Žūstot svarīgi sev nekur nepieskarties, nesaliekt locītavas, jo tas var atstāt atšķirīgas krāsas plankumus vai svītras uz ādas. Kad izsmidzinātā krāsa nožuvusi, drīkst apģērbties.

Pēc stundas rodas sajūta, it kā āda patiešām tikko būtu saņēmusi dienišķo UV staru devu — tā kļūst maigi piesārtusi un pat nedaudz sakarst. Pēc pāris stundām redzams galarezultāts — dabiski un vienmērīgi brūna āda ar patīkamu zeltainu mirdzumu. Kā pēc atpūtas siltajās zemēs… Visizteiktākais iedegums šķiet otrajā dienā, pēc tam — ar katru mazgāšanās reizi diezgan ātri izbāl.

4 svarīgi iemesli, kādēļ solārija vietā izvēlēties pašiedeguma līdzekļus:

1. Tas ir ātri un efektīvi. Nākamnedēļ svarīga balle un gribas uzvilkt koķeto vakarkleitu ar dziļo dekoltē? Divas procedūras — un jūs esat princese Šokolāde, kura varētu būt 20 reizes pabijusi solārijā!

2. Šīs procedūras laikā iespējams kontrolēt iedeguma intensitāti dažādos ķermeņa rajonos. Vēlaties nedaudz tumšākas kājas vai muguru? Lūdzu!

3.  Dermatologi brīdina — intensīva sauļošanās palielina risku iedzīvoties ļaundabīgās ādas saslimšanās.

4. Ja ārsts jau aizliedzis apmeklēt solāriju, bet jūsu pārliecība ir: mode prasa upurus — grēkot tomēr nav vērts, jo tā tikai nodarāt sev pāri. Turklāt — kam tas vajadzīgs, ja pastāv iespēja iegūt tādu pašu efektu, savai veselībai nekaitējot!

 

Padoms

Kosmetoloģe Gita iesaka efektīvu metodi, kā paildzināt pašiedeguma noturības laiku: «Apmeklējiet divas pašiedeguma procedūras, bet pēc tam — pāris reižu apmeklējiet solāriju. Tas darbosies kā iedeguma fiksators, un ar šādu niecīgu piepūli būsiet guvusi izteiktu iedegumu uz mēnesi, diviem, kamēr citas apmeklēs solāriju desmitiem reižu!» Vien jāatceras, ka pašiedeguma līdzekļi nepasargā no UV staru iedarbības, tādēļ, sauļojoties gan solārijā, gan saulē, arī «pašiedegušai» ādai jālieto aizsarglīdzekļi.

Vēsture

Ideju par iedegumu kā skaistas dzīves neatņemamu sastāvdaļu Eiropā ieviesa franču modes karaliene Koko Šanele pagājušā gadsimta 20. gados. Taču nu, apzinoties UVA staru negatīvo ietekmi un izrādot kaut nedaudz apzinīguma, vajadzētu atteikties no solārijapar labu pašiedeguma krēmiem — tā ir dermatologu ieteikta droša alternatīva brūnai ādai bez UV staru izraisītajām ādas problēmām.

Pirmie pašiedeguma krēmi radīja dzeltenīgu iedegumu un bija ar izteiktu specifisku aromātu, turklāt tie prasīja ļoti profesionālas un veiklas roku kustības, lai rezultātā acis priecētu vienmērīgs iedegums. Tagad tā ir vēsture. Nu skaistumkopšanas salonos pieejami moderni lāzersistēmas smidzinātāji, kuri ir vienkārši pielietojami, turklāt rada daudz kvalitatīvāku efektu, nekā mājās veikta pašiedeguma procedūra. Visam ķermenim tiek uzsmidzināts smalkai miglai līdzīgs dažādu koncentrāciju DHA un speciāli ādas kopšanai nepieciešamo aktīvo vielu komplekss. Lāzerprocedūras laika patēriņš ir vien dažas sekundes, bet efekts — kā pēc labi pavadīta atvaļinājuma dienvidzemē.

Saule flakoniņā un… uz tavas ādas

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv