SC aizvaino premjera pirmssvētku runa

Apollo
0 komentāru

Partija «Saskaņas centrs» (SC) ir neapmierināta, ka premjerministrs Valdis Dombrovskis pirmssvētku uzrunu veltījis latviešiem, nevis visiem Latvijā dzīvojošajiem.

Jānis Urbanovičs

Foto: Lita Krone/LETA

Atklātā vēstulē premjeram SC līderis Jānis Urbanovičs atgādina, ka gadu simtiem Latvijā dzīvojuši dažādu tautību cilvēki, kas bijuši un ir labi kaimiņi, kolēģi, dzīvesbiedri, un neatkarīgi no tautības Latvijas iedzīvotāji ir dibinājuši valsti un aizstāvējuši tās neatkarību.

«Tomēr Latvijas neatkarības proklamēšanas svētkos izrādās, ka apsveikuma vērti ir tikai latvieši un savā apsveikuma runā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis runā par latviešu tautas vienotību un īpašo laiku tieši latviešu tautai. Šo runu svētku priekšvakarā teica nevis vienkārši latvietis Valdis Dombrovskis, bet izpildvaras augstākā amatpersona, kuras darbība skar ne tikai latviešus, bet visus Latvijā dzīvojošos neatkarīgi no to tautības, pilsonības un nodarbošanās,» spriež Urbanovičs.

Politiķis vaicā, vai tiešām, pēc premjera domām, par piederību Latvijai un lojalitāti pret Latviju liecina ieraksts pasē vai Iedzīvotāju reģistrā par tautību.

«Neraugoties uz skaistiem vārdiem partiju nosaukumā, izrādās, ka Ministru prezidents vieno tikai latviešus un tikai savas partijas biedrus,» secina Urbanovičs.

Tāpēc viņš aicina Valsts prezidentu Valdi Zatleru izvērtēt premjerministra rīcību, savukārt premjerministru aicina atvainoties Latvijas tautai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv