SC uztraucas par budžeta naudas tērēšanu ārzemju latviešu «balsu medībām»

Apollo
0 komentāru

Politiskās apvienības «Saskaņas centrs» (SC) frakcija ir vērsusies pie iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (JL) ar prasību paskaidrot, kāpēc priekšvēlēšanu laikā ir pastiprināti pievērsta uzmanība ASV, Kanādā un Austrālijā dzīvojošo Latvijas pilsoņu pasu aktualizācijai, aģentūru LETA informēja politiskajā apvienībā.

SC uztraucas par budžeta naudas tērēšanu ārzemju latviešu «balsu medībām»

Foto: Scanpix/Reuters

Mūrniecei adresētajā vēstulē «Saskaņas centra» frakcijas deputāti norāda, ka, pēc plašsaziņas līdzekļu ziņām, pēdējā laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbinieki ir devušies daudzos komandējumos uz ASV, Kanādu un Austrāliju. ASV viņi ir apmeklējuši septiņas pilsētas, Kanādā - trīs, Austrālijā - piecas.

Komandējumu mērķis bijis Latvijas Republikas pilsoņa pasu izsniegšana mūsu tautiešiem, kuri dzīvo šajās valstīs. Kopumā runa var būt par 1800 pasēm, norāda SC.

Pirmo reizi informācija par komandējumiem izskanēja šā gada jūnijā, tūlīt pēc tam, kad minētās valstis apmeklēja politiskās apvienības «Vienotība» līderis Ģirts Valdis Kristovskis, atzīmē «Saskaņas centra» Saeimas frakcijas deputāts Nikolajs Kabanovs.

«Atgādināšu arī, ka Kristovska kungs gatavojas balotēties Rīgas vēlēšanu apgabalā, un ārvalstīs dzīvojošo pilsoņu balsis tiek pieskaitītas tieši šim apgabalam. Mēs vēlamies zināt, kāpēc pasu izsniegšana ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem netika veikta savlaicīgi, bet tiek veikta priekšvēlēšanu laikā, un tam tiek tērēti vairāk nekā 49 000 latu no budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem»,» sacījis Kabanovs.

Pēc viņa teiktā, interesanti ir arī tas, ka Latvijas pilsoņi tiek uzmeklēti tieši ASV, Kanādā un Austrālijā - stingri sekojot «Vienotības» līdera braucienu maršrutam. «Mēs vēlamies iegūt informāciju par to, vai pases tiks izsniegtas arī mūsu tautiešiem, kuri dzīvo, piemēram, Krievijā, Izraēlā vai Īrijā», tāpēc «Saskaņas centrs» vēloties no iekšlietu ministrijas vadības saņemt atbildi uz jautājumu, vai darbs pie ārvalstīs dzīvojošo Latvijas pilsoņu pasu aktualizācijas tiks turpināts un par kādiem līdzekļiem tas tiks veikts.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv