Segliņš ar premjeru vēlas runāt par finansējumu tieslietu sistēmā

Apollo
0 komentāru

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) pieprasījis tikšanos ar premjeru Valdi Dombrovski (JL), lai pārrunātu finanšu situāciju Latvijas tieslietu sistēmā, portālu «Apollo» informēja Tieslietu ministrijā.

Lēmumu par nepieciešamību šo jautājumu pārrunāt ar premjeru Segliņš pieņēmis trešdien pēc tikšanās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un ģenerālprokuroru Jāni Maizīti.

Pēc Segliņa domām, informācija par finansiālo situāciju Augstākās tiesas, Ģenerālprokuratūras, kā arī rajonu un apgabaltiesu budžetā, ir satraucoša. Viņš uzskata, ka tālāka budžeta samazināšana var būt saistīta ne tikai ar darbinieku atbrīvošanu tiesās un prokuratūras iestādēs, bet pat ar tiesu un prokuratūras iestāžu skaita samazināšanu valstī. Tas savukārt rada draudus Latvijas iedzīvotāju tiesību aizsardzībai un valsts tiesiskumam kopumā.

Ministrs uzskata, ka sarunā ar premjeru par tieslietu sistēmas budžetu jāpiedalās arī Augstākās tiesas priekšsēdētājam, Satversmes tiesas priekšsēdētājam un ģenerālprokuroram.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv