Segliņš neizprot premjera rīcību Bičkoviča pilsonības lietā

Apollo
0 komentāru

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (Tautas partija) neizprot premjera Valda Dombrovska («Jaunais laiks») rīcību, nosūtot Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča pilsonības lietu Ģenerālprokuratūrai.

Mareks Segliņš

Mareks Segliņš

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Es nezinu, kāpēc notiek šāds ampelis,» Segliņš sacīja aģentūrai BNS, atbildot uz jautājumu par premjera rīcību.

Ministrs uzsvēra, ka Tieslietu ministrija šo lietu ir izpētījusi un «viss ir skaidrs». Pēc Segliņa domām, arī Valsts kancelejas Juridiskajam departamentam nevis Ģenerālprokuratūrai vajadzēja izvērtēt šo jautājumu.

«Lietas sūtīšana prokuratūrai ir kaut kā darīšana, kas nostāda neērtā situācijā ģenerālprokuroru, jo tieši Augstākās tiesas priekšsēdētājs izraugās ģenerālprokurora amata kandidātu,» Segliņš norādīja.

Jau vēstīts, ka ģenerālprokurors Jānis Maizītis norāda, ka neuzskata par normālu situāciju, ka viņa vadītajai iestādei jāveic pārbaude Bičkoviča pilsonības lietā.

«Pārbaude ir ierosināta vienu nedēļu.. Es ceru, ka iespējami īsos termiņos mēs tiksim ar to galā. Protams, prokuratūra un es kā ģenerālprokurors, esam tādā divējādā situācijā.. Augstākās tiesas priekšsēdētājs, tā vienkārši izsakoties, man ir priekšnieks. Mums ir pārbaude pret amatpersonu, kurš izvirza ģenerālprokuroru, kurš, var savukārt ierosināt pārbaudes par ģenerālprokurora rīcību.«

Jautāts, vai šāda situācija netraucē, Maizītis teica: «Redziet, es distancējos no tā. Tā īsti, vienkārši izsakoties, riktīgi tas nav, ka tev jāpārbauda priekšnieks.«

Pagaidām nav zināms, cik ilgi pārbaude varētu ilgt. Prokuratūrai lietas materiālus nosūtīja premjers.

Premjera vēstules pamatā ir publiskajā telpā izskanējusī informācija, ar kuru tiek apšaubīta Bičkoviča Latvijas pilsonības iegūšanas likumība.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv