Šekspirologa Bartoševiča lekcijas Rīgā

Apollo
0 komentāru

2009. gada 13. februārī plkst. 14.00–18.30 Latvijas Kultūras akadēmijā viesosies viens no vadošajiem pasaules šekspirologiem — Aleksejs Bartoševičs.

Šekspirologa Bartoševiča lekcijas Rīgā

Foto: Publicitātes foto

Aleksejs Bartoševičs ir neskaitāmu Šekspīra daiļradei veltītu publikāciju autors, Krievijas Valsts Teātra mākslas institūta un Apvienotās Karalistes (Lielbritānijas) Karaliskās Šekspīra biedrības goda loceklis. Alekseja Bartoševiča vārds ir arī labi zināms Latvijas teātra profesionāļiem, jo pie viņa savulaik mācījušies daudzi režisori.

Aleksejs Bartoševičs nereti ierodas Latvijā, lai lasītu lekcijas. Arī šoreiz, viesojoties Latvijas Kultūras akadēmijā, tiks runāts par Šekspīra daiļradi. 13. februāra lekciju Latvijas Kultūras akadēmijā šekspirologs iecerējis kā trīs lekciju ciklu par vairākām tēmām. Pirmām kārtām tiks sniegts īss ieskats mūsdienu Šekspīra daiļrades interpretācijā.

Nākamajā lekciju daļā tiks runāts par lugu «Hamlets», skarot tādus jautājumus kā «Hamlets un gars», «Būt vai nebūt», «Pārējais ir klusums».

Trešā un noslēdzošā daļa būs veltīta lugām «Otello» un «Makbets». Katra lekcija ilgs apmēram 90 minūtes. Teorētiskais materiāls tiks papildināts ar video fragmentiem no vairākām teātra izrādēm un filmām.

Lekcija tiks lasīta krievu valodā. Iespēju robežās tā tiks tulkota latviski.

Visi interesenti ir laipni aicināti uz Latvijas Kultūras akadēmiju Ludzas ielā 24. Lekcija notiks 5. auditorijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv