Seksuālā orientācija veidojas līdz bērna dzimšanai

Apollo
0 komentāru

Zinātnieku komanda no Kalifornijas universitātes noskaidrojusi, ka, iespējams, cilvēka dzimumorientāciju nosaka nieka 50 gēnu.

Emery Co Photo

Emery Co Photo

Foto: CC Licence

Mūsu seksuālā orientācija sakņojas bioloģijā, tā izveidojas līdz dzimšanai, un to nosaka atsevišķu gēnu kombinācijas — to pamanījis ārsts Ēriks Vilens.

Pēdējos 30 gadus uzskatīja, ka seksuālo orientāciju smadzenēs galvenokārt nosaka dzimumhormoni estrogēns un testosterons. Amerikāņu zinātniekiem izdevies pamanīt, tiesa, pagaidām vien izmēģinājumos ar pelēm, gēnus, kas liek tēviņa un mātītes smadzenēm izskatīties un, galvenais, darboties atšķirīgi.

Izmantojot mūsdienīgas metodes smadzeņu izpētē ir sasniegti ārkārtīgi interesanti rezultāti, stāsta Molekulārās ģenētikas institūta bioloģisko zinātņu doktors Vjačeslavs Tarantuls. Atklāts, ka ir 50 gēnu (cilvēkam pavisam ir apmēram 35 tūkstoši gēnu), kas visādi uzvedas peles smadzenēs, pirms vēl sākuši darboties sievišķie un vīrišķie hormoni. Daži no tiem spēcīgāk iedarbojas uz jaunā tēviņa, bet citi uz mātītes smadzenēm. Tāpēc iespējams, tieši gēni, nevis hormoni, kā tika uzskatīts iepriekš, nosaka mātīšu un tēviņu smadzeņu atšķirības.

Šie secinājumi tomēr jāuzlūko piesardzīgi, jo jautājums, kas ir cēlonis un kas sekas, paliek atklāts. Tas zinātniekiem vēl jānoskaidro, tā ka gaidiet turpinājumu. Pētījums publicēts žurnālā «Molecular Brain Research»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv