Senhunam Lī zelts 10 000 metros ātrslidošanā, Krāmeru diskvalificē

Par Vankūveras olimpisko spēļu čempionu ātrslidošanā 10 000 metru distancē otrdien kļuva Lī Senhuns no Dienvidkorejas.

Lee Seung-Hoon

Visātrāko rezultātu sasniedza pēdējo trīs gadu pasaules čempions šajā distancē Svens Krāmers no Nīderlandes, tomēr viņš neilgi pēc finiša tika diskvalificēts, jo pusi distances veica pa nepareizo celiņu.

Pēc tam, kad treneris Krāmeram paziņoja, ka ir šaubas par viņa rezultātu, uz pāris minūtēm čempiona godā bijušais sportists dusmās aizmeta savas saulesbrilles. Jāpiebilst, ka Krāmeram nepareizo celiņu, kurā jāslido, norādīja tieši viņa treneris.

Lī distanci veica 12 minūtēs un 58,55 sekundēs, sasniedzot jaunu olimpisko rekordu. Krāmers Dienvidkorejas ātrslidotāju apsteidza par 4,05 sekundēm.

Tikmēr otro vietu izcīnīja krievs Ivans Skobrjovs, kurš Lī zaudēja 3,52 sekundes, bet pie bronzas tika cits Nīderlandes ātrslidotājs Bobs de Jongs, kurš no uzvarētāja atpalika par 8,18 sekundēm.

Ja Krāmers nebūtu diskvalificēts, pirmās trīs vietas būtu izcīnījušas tieši tie paši trīs sportisti, kas spēļu pirmajā dienā ieņēma pirmās trīs vietas 5000 metros.