Seno amatu diena Brīvdabas muzejā

Apollo
0 komentāru

Sestdien, 5. septembrī, no plkst. 12.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Seno amatu diena.

Seno amatu diena Brīvdabas muzejā

Foto: Agnese Gulbe/LETA

1. Priedes krogs

Plkst. 12.00–17.00
• Muzikants Jānis Pinkulis
• Prievīšu audēja
• Dzintara apstrāde
• Kokamatnieks
• Pinēja
• Alvas lējēji
• Vīru koris «Arāji» (13.00–14.00)
• Folkloras kopa «Drenģeri» (16.30–17.30)

2. Lībiešu zemnieka un zvejnieka sēta

Plkst. 12.00–17.00
• Pinēji (klūgas, saknītes, niedri)
• «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» (12.00–14.00)

3. Kurzemes zvejnieku ciems

Plkst. 12.00–17.00
• Zivju kūpināšana
• Tīklu lāpīšana
• Vienkoča laivas ciršana
• Laivu darvošana
• Folkloras kopa «Laiva» (12.00–13.00)
• Folkloras kopa «Dzīne» (15.00–16.00)
• Rokdarbnieces «Lurķu» mājās (adītājas, tamborētājas, mezglotājas)

4. Namelis

Plkst. 12.00–17.00
• Koktēlnieks Ivars Kalniņš

5. Vidzemes zvejnieka sēta, «Cēlāju «mājas»

Plkst. 12.00–17.00
• Audējas, prievīšu audējas
• Folkloras kopa «Rota» (12.00–13.00)
• Folkloras kopa «Laiva» (13.15–13.45)
• Folkloras kopa «Rota» (15.00–16.00)

6. Kurzemes darvas ceplis

Plkst. 12.00–17.00

• Keramikas studija «Māra» un citi keramiķi

7. Vidzemes zemnieka sēta

Plkst. 12.00–17.00
• Zāļu sievas
• Zāļu tējas
• Koka karošu gatavotāji
• Filca pirts cepuru šuvēji
• Bitenieks «Daugmales Jānis»
• Folkloras kopa «Urgas» (12.00–13.00)
• Folkloras kopa «Svitene» (13.00–14.00)

8. Vidzemes estrāde

Plkst. 14.00–15.00
• Ātradīšanas čempionāta finālistu demonstrējumi + FK «Drenģeri»
• Brīvdabas muzeja zirga Dāldera pilngadības svētki
(15.00–17.00)
• Folkloras kopu koncerts
* 12.00–12.30 — FK «Oglīte» 
* 12.30–13.00 — FK «Dzīne»
* 15.15–15.45 — FK «Abra»
* 16.10–16.30 — «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis»
* 16.30–17.00 — FK «Rota»

8. Pūnīte

• Niedru jumta restaurācija

9. Valmieras skola:

Plkst. 12.00–17.00
• Seno spēļu izgatavošana, spēlēšana
• Folkloras kopa «Oglīte» (13.00–14.00)
• Folkloras kopa «Tarkšķi» (15.00–16.00)

10. Latgales zemnieka sēta, Podnieka sēta, Dricēnu Dervinieku sādža

Plkst. 12.00–17.00
• Latgales podnieks
• Tāšu pinēji
• Spēka dziras gatavošana
• Rakstnieku savienības Dzejas dienas
• Folkloras kopa «Silavoti» (12.00–13.00)
• Folkloras kopa «Saucējas» (15.00–16.30)

11. Mērsraga smēde

Plkst. 12.00–17.00
• Kalējs
• Zirga apkalšana
• Zirga iejūgšana
• Ādas apstrāde
• Klempners (cauro katlu un pannu labošana)
• Folkloras kopa «Drenģeri» (12.30–13.30)

12. Nidas dūmistaba

Plkst. 12.00–17.00
• Garenzāģa zāģēšanas demonstrējumi
• Juvelieri, rotkaļi
• Raga rotu izgatavošana

13. Usmas baznīca

Plkst. 16.00–17.00
• Koris «Maforte» (15.00–16.00)
• Folkloras kopa «Abra» (16.00–16.30)

14. Kurzemes zemnieka sēta

Plkst. 12.00–17.00
• Pastalu pinēji
• Veļas mazgātājas
• Mucu stīpotāji
• Mucu darinātāji
• Vērpēja
• Pērlīšu vēršana
• Šuvēja
• Folkloras kopa «Milzkalnieki» (13.00–14.00)
• «Pampāļu podu» podniece
• «Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis» (15.30–16.00)
• Folkloras kopa «Cielava» (16.00–17.30)

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

24.08.2017
Ienākt apollo.lv