Serbija aizsūta mājās pasaules čempionus spāņus

Pasaules čempionāta pirmajā ceturtdaļfināla spēlē šovakar Serbijas izlase skaistā un rezultatīvā cīņā ar 92:89 pārspēja pašreizējos pasaules čempionus Spānijas basketbolistus.

Marko Keselj

Rezultatīvākie Serbijas izlasē ar 17 punktiem bija Novica Veličkovičs un Marko Keseļs, 15 punktus guva Duško Savanovičs, bet 14 punkti bija Nemanjas Bjelicas kontā. Spānijas komandā 27 punktus sakrāja Huans Karloss Navarro, 18 punktus guva Horhe Garbahosa, bet 15 punktus pievienoja Rūdijs Fernandess.

Abas komandas spēli iesāka ar augstu precizitāti metienos un ceturtdaļas vidū rezultāts bija 13:13. Tad serbi veica izrāvienu 10:0, tomēr līdz ceturtdaļas biegām spāņiem izdevās pietuvoties līdz četru punktu starpībai (27:23). Otrās ceturtdaļas sākumā Spānijas izlase samazināja serbu pārsvaru līdz minimumam (29:28), taču pārņemt vadību nespēja un turpinājumā Serbijas komanda atkal ieguva četru līdz septiņu punktu vadību (34:28, 37:30, 42:38), bet lielajā pārtraukumā serbi devās ar +8 (49:41).

Spānijas basketbolisti trešo ceturtdaļu sāka ar 10:0 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 51:49, bet ceturtdaļas turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā un pirms pēdējām desmit minūtēm trīs punktu pārsvars atkal bija Serbijas izlasei (67:64). Pēdējās ceturtdaļas sākumā serbi panāca 72:64, bet spāņi atkal nepadevās un pietuvojās līdz 79:76. Četras minūtes līdz spēles beigām serbiem atkal bija +8 (86:78), taču arī šoreiz spāņus salauzt neizdevās un divas minūtes līdz cīņas beigām Serbijai bija vairs tikai +2 (86:84).

25,8 sekundes līdz mača beigām Marks Gazols ar slam dunk panāca neizšķirtu 89:89, bet serbi atbildēja ar tālu Teodosiča trīspunktu metienu 3,1 sekundi līdz finālsvilpei, lai gan līdz tam spēlē viņš bija trāpījis tikai vienu no septiņiem trīnīšiem. Atlikušajā laikā spāņi līdz metienam netika un Serbija svinēja uzvaru ar 92:89.

Atgādinām, ka Serbija un Spānija tikās arī 2009. gada Eiropas čempionāta finālā, kad pārāki bija spāņi.

Turnīra pusfinālā Serbija tiksies ar Turcijas vai Slovēnijas basketbolistiem, kuri ceturtdaļfināla maču aizvadīs šovakar, pulksten 21.00.