Seržants: kā kandidāts raidījumu nevarēšu vadīt, kā deputāts – varēšu

Apollo
0 komentāru

Žurnālists un populārā LNT raidījuma «Degpunktā» vadītājs Kārlis Seržants raidījumu līdz vēlēšanām vairs nevadīs, jo kā deputāta kandidāts iekļauts Zaļo un zemnieku savienības sarakstā.

Seržants: kā kandidāts raidījumu nevarēšu vadīt, kā deputāts – varēšu

Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Paradokss — kā deputāta kandidāts raidījumu vadīt nedrīkstu, bet kā deputāts drīkstēšu, tā izsakās Seržants, raksta «Diena». Seržants pieļauj — ja kļūs par deputātu, turpinās vadīt raidījumu.

No augusta sākuma līdz pēcvēlēšanu dienai viņam būs liegts parādīties ēterā. Seržants ir pirmais «upuris» neilgi pirms vēlēšanām pieņemtajai likuma normai, kas liedz vienlaikus kandidēt vēlēšanās un veidot raidījumus.

Normu, kas liedz raidorganizācijām 60 dienas pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā pārraidīt deputātu kandidātu vadītus raidījumus, gatavotus komentārus, intervijas un reportāžas, iekļaut likumā rosināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Tā priekšnieka vietnieks Alvis Vilks skaidro, ka pirms iepriekšējām vēlēšanām bijuši atsevišķi gadījumi, kad deputātu kandidāti apvienoja savu statusu ar darbu žurnālistikā, tomēr kopumā izteikta problēma tā neesot bijusi.

Lai gan  - uz drukātajiem medijiem arī šī likuma norma neattiecas, un žurnālisti drukātajos medijos var savienot savu darbu ar kandidēšanu vēlēšanās, ja vien spēj pievērt acis uz ētikas pārkāpumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv