Sešonss varētu Klintonu fonda darbības izmeklēšanai iecelt īpašo prokuroru

Apollo
11 komentāri

ASV ģenerālprokurors Džefs Sešonss apsver iespēju iecelt īpašo prokuroru, kas izmeklētu Klintonu fonda aktivitātes un prezidenta Baraka Obamas laikā noslēgto darījumu par urāna raktuvēm, pirmdien pavēstīja Tieslietu ministrija, šādi reaģējot uz republikāņu likumdevēju paustajām bažām.

ASV ģenerālprokurors Džefs Sešonss

ASV ģenerālprokurors Džefs Sešonss

REUTERS/Scanpix

Sešonss lūdzis federālos prokurorus «izvērtēt zināmus jautājumus», kurus minējuši likumdevēji, teikts ministrijas vēstulē Pārstāvju palātas Tieslietu komitejai.

Prokurori vēlāk sniegs rekomendācijas, vai ir nepieciešams uzsākt jaunu izmeklēšanu, vai lietām, kas jau šobrīd tiek izskatītas, ir nepieciešami papildu resursi, vai ir nepieciešams iecelt īpašu prokuroru, kas pārraudzītu izmeklēšanu, teikts vēstulē.

Prezidents Donalds Tramps pēdējo nedēļu laikā paudis atbalstu Klintonu fonda aktivitāšu izmeklēšanai.

«Visi vaicā, kāpēc Tieslietu ministrija (un FIB) neizvērtē blēdīgās Hilarijas un demokrātu negodīgumu,» tviterī šomēnes pauda Tramps.

Pārstāvju palātas republikāņi pēdējo nedēļu laikā uzsākuši paši savu izmeklēšanu Obamas administrācijas un Klintones e-pastu jautājumos.

Daži likumdevēji konkrēti norādījuši, ka vēlas vairāk uzzināt par to, vai Obamas Tieslietu ministrija ir izmeklējusi Krievijas atbalstītā uzņēmuma 2010.gadā veikto amerikāņu urāna raktuvju iegādi.

Vienošanās tika panākta laikā, kad Hilarija Klintone ieņēma valsts sekretāra amatu, savukārt dažiem šī uzņēmuma investoriem bijušas attiecības ar eksprezidentu Bilu Klintonu, turklāt viņi ziedojuši lielas summas Klintonu fondam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv