Sestdien notiks debess vērotāju salidojums jeb «Starparty 3»

Apollo
0 komentāru

Sestdien notiks 3. debess vērotāju salidojums jeb «Starparty 3», informē Latvijas Astronomijas biedrība (LAB).

Sestdien notiks debess vērotāju salidojums jeb «Starparty 3»

Foto: Scanpix/AP

Turpinot Starptautiskā astronomijas gada ietvaros iesākto tradīciju, aprīlī ir diena, kad ikviens var aplūkot un izmēģināt teleskopus, dalīties savā debess novērojumu pieredzē, uzzināt, kā izmantot datoru savos debess novērojumos, norāda LAB.

«Starparty» programmā paredzēti praktiski novērojumi un lekcijas par teleskopiem, datoru izmantošanu debess novērojumos, kā arī par interesantām atmosfēras parādībām.

Īpaši tiek gaidīti tie, kuri mājās veic novērojumus ar teleskopu. Šis pasākums būs arī piemērots tiem, kuri kuri vēlas iegādāties teleskopus, bet nevar izlemt, kāda tipa modelis būtu vispiemērotākais. «Starparty» laikā būs iespēja iegūt pirmās debess novērojumu iemaņas tiem, kuriem ir uzdāvināts vai mantojumā nonācis teleskops, bet nav ziņu, kā ar to rīkoties.
 
Debess vērošana notiks Suntažu pagastā, «Kaltiņos». Sākums plkst. 14.30. No plkst. 20 sāksies astronomiski novērojumi. Detalizēta programma un informācija par nokļūšanu norises vietā ir portālā «www.starspace.lv».

Dalība pasākumā – bez maksas. Lai būtu iespējams sagatavot vietu semināru telpā un novērojumu laukumā, biedrība lūdz iepriekš pieteikties.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv