Seula nosauc trīs potenciālos datumus, kad Ziemeļkoreja varētu veikt raķetes izmēģinājumu

Apollo
12 komentāri

Ziemeļkoreja nākamo raķetes izmēģinājumu var veikt jau šomēnes, bet tikpat labi arī jūlijā, pirmdien paziņojusi Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija, kura minējusi trīs potenciālos datumus.

Seula nosauc trīs potenciālos datumus, kad Ziemeļkoreja varētu veikt raķetes izmēģinājumu

Foto: AFP/Scanpix

Dienvidkorejas izlūkdienests ziņo, ka Ziemeļkoreja pārvietojusi uz austrumu krastu vairākas ballistiskās raķetes un raķešu palaidējus, acīmredzot gatavojoties jaunam raķetes izmēģinājumam.

Starptautiskā sabiedrība bija nobažījusies, ka Phenjana var palaist ballistisko raķeti jau 15.aprīlī, kad Ziemeļkorejā tiek svinēta valsts dibinātāja Kima Irsena dzimšanas diena, jo Ziemeļkorejai raksturīgi atzīmēt valstiskas nozīmes datumus ar augsta ranga militāriem izmēģinājumiem.

Tagad pastāv bažas, ka raķete varētu tikt palaista 25.aprīlī - Ziemeļkorejas armijas dibināšanas dienā - vai 30.aprīlī, kad noslēgsies ASV un Dienvidkorejas kopējās militārās mācības, informēja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis.

Vēl viens iespējamais datums ir 27.jūlijs, kad 1953.gadā tika noslēgts pamiers, kas izbeidza 1950.-1953.gada Korejas karu.

«Šie ir trīs potenciālie datumi, (..) bet neviens nevar pateikt, precīzi kādu virzienu Ziemeļkoreja ieņems,» atzīmēja ministrijas preses pārstāvis.

Spriedze Korejas pussalā pakāpeniski pieaugusi, kopš Ziemeļkoreja decembrī izmēģināja tāla darbības rādiusa raķeti, bet februārī veica savu trešo kodolizmēģinājumu. Phenjana pēdējo nedēļu laikā pastāvīgi izteikusi draudus par iespējamo karadarbības sākšanu, tostarp draudot pielietot kodolieročus. Tiesa, eksperti apšauba komunistiskās valsts spējas savus draudus īstenot.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv