Sevastova iekļūst Dalasas turnīra 1/4 finālā

Latvijas vadošā tenisiste Anastasija Sevastova naktī uz ceturtdienu pēc Latvijas laika izcīnīja uzvaru Dalasas WTA «International» sērijas turnīra otrās kārtas cīņā, sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Anastasija Sevastova

Otrās kārtas mačā Sevastova ar 7-6 (7:4) un 6-4 pārspēja zviedrieti Sofiju Arvidsoni. Sevastova WTA rangā pašlaik ieņem 67. vietu, bet Arvidsone ir 56. vietā.

Atgādinām, ka pirmajā kārtā Sevastova ar 6-4 un 6-4 uzvarēja Tamarini Tanasugarnu no Taizemes, kamēr Arvidsones spēlē pret beļģieti Janīnu Vikmeijeri, kas izlikta ar ceturto numuru, Vikmeijere pie rezultāta 6-4, 0-6 un 0-1 trešajā setā no tālākas cīņas izstājās.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija tikušās divas reizes - pagājušā gada sākumā Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas cīņā Sevastova sagrāva Arvidsoni ar 6-1 un 6-0, bet pāris mēnešus vēlāk Čārlstonas WTA «Premier» sērijas turnīra pirmās kārtas mačā Arvidsone revanšējās gandrīz tikpat pārliecinoši ar 6-1 un 6-2.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Sevastova tikusi pie 70 WTA vienspēļu ranga punktiem.

Latvijas tenisiste ceturtdaļfinālā tiksies ar rumānieti Irinu Begu, kas izlikta ar astoto numuru. Begu otrās kārtas mačā ar 6-4 un 6-3 pieveica Hiselu Dulko no Argentīnas.

Pagājušajā gadā šajā nedēļā Sevastova startēja Bronksas ITF 100 000 sērijas turnīrā, kurā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tāpēc šoreiz viņai bija jāaizstāv 40 WTA ranga punkti.

Drīz pēc Sevastovas un Arvidsones mača sākās dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla spēle, kurā piedalījās gan Arvidsone, gan latviete Līga Dekmeijere. Šajā mačā Dekmeijere pārī ar amerikānieti Meganu Moltonu-Leviju ar 5-7, 7-5 un 8:10 zaudēja Arvidsonei un Keisijai Delakvai no Austrālijas, kuras izliktas ar trešo numuru.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Dekmeijere un Moltona-Levija ar 6-4 un 6-2 pieveica vācieti Angeliku Kerberi un baltkrievieti Anastasiju Jakimovu, bet Zviedrijas un Austrālijas duetam pirmā kārta bija brīva.

Dubultspēļu sacensības latviete noslēdza ar nopelnītiem 70 WTA ranga punktiem.

Dekmeijere WTA dubultspēļu sacensību pirmo kārtu pārvarēja pirmo reizi kopš jūnija sākumā notikušā Kopenhāgenas turnīra.