SIA dibināšanai būs vajadzīgi vien 179 lati

Apollo
0 komentāru

Ministru kabinets otrdien atbalstījis grozījumus Komerclikumā, kas paredz, ka sabiedrībai ar ierobežotu atbildību (SIA) minimālais pamatkapitāla lielums varēs būt 100 lati līdzšinējo 2000 latu vietā, informē Tieslietu ministrija.

SIA dibināšanai būs vajadzīgi vien 179 lati

Foto: Baiba Aprāne/LETA

Taču vienlaikus saglabāts noteikums, ka, dibinot SIA, pamatkapitāls apmaksājams vismaz 50% apmērā.

Līdz ar to, lai nodibinātu SIA, minimālā nepieciešamā summa personai būs 179,50 lati līdzšinējo 1129,50 latu vietā, tas ir, 50 latu pamatkapitāla tūlītējai apmaksai, 100 lati — valsts nodevas samaksai par SIA reģistrēšanu komercreģistrā, 24 lati par publikāciju laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» un 5,50 lati par dibinātāja paraksta apliecinājumu, ja paraksta apliecināšana tiek veikta Uzņēmumu reģistrā.

Pēc grozījumu stāšanās spēkā būs saīsināts kreditoru prasījumu pieteikšanas termiņš no sešiem uz aptuveni trim mēnešiem gadījumā, ja sabiedrība ir norēķinājusies ar visiem zināmajiem kreditoriem.

Turklāt ar grozījumiem paredzēs, ka firmai skaidri un noteikti būs jāatšķiras arī no citiem Uzņēmumu reģistrā ierakstītiem vai ierakstīšanai pieteiktiem nosaukumiem. Šie grozījumi gan neskar to subjektu nosaukumus, kuri līdz šo grozījumu pieņemšanai jau reģistrēti Uzņēmumu reģistrā.

Grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv