Šicu un Dukuru sasniegumi varētu veicināt atbalstu kamaniņu sportam un skeletonam

Apollo
0 komentāru

Kamaniņu braucēju Šicu un skeletonistu Dukuru sasniegumi XXI Ziemas olimpiskajās spēlēs ļauj sportistus pārstāvošajām federācijām pretendēt uz naudas balvām arī attiecīgo sporta veidu un jaunatnes programmu attīstībai, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Andris Šics & Juris Šics

Foto: Reuters/Scanpix

Saskaņā ar spēkā esošajiem Ministru kabineta noteikumiem par minēto Latvijas sportistu izcīnītajām vietām biedrība «Latvijas Kamaniņu sporta federācija» un biedrība «Latvijas Bobsleja federācija» var pretendēt uz naudas balvas piešķiršanu attiecīgā sporta veida un jaunatnes programmu attīstībai, par katru no sasniegumiem saņemot līdz 25 000 latu.

Kā ziņots, Nacionālās sporta padomes (NSP) sēde par sportistu premēšanu no valsts budžeta līdzekļiem varētu tikt sasaukta marta otrajā pusē, taču, pirms izglītības un zinātnes ministre virzīs šo jautājumu izskatīšanu NSP, vispirms ierosinājumi apbalvojumu piešķiršanai jāiesniedz pašām federācijām.

Kā ziņots, Vankūveras olimpisko spēļu divnieku sacensībās Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici izcīnīja otro vietu, dāvājot Latvijai sudraba godalgu.

Pēc dažām dienām olimpisko spēļu skeletona sacensībās vīriešiem otro vietu izcīnīja Martins Dukurs, uzvarētājam Džonam Montgomerijam summā zaudējot 0,07 sekundes, bet otrs Latvijas skeletonists Tomass Dukurs izcīnīja ceturto vietu.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Šiciem par izcīnīto medaļu varētu tikt piešķirta naudas balva līdz 37 500 latu pēc nodokļu nomaksas katram. Bet Latvijas skeletonistam Martinam Dukuram par izcīnīto sudrabu Vankūveras olimpiskajās spēlēs varētu tikt piešķirta naudas balva līdz 50 000 latu pēc nodokļu nomaksas.

Otram Latvijas skeletonistam Tomasam Dukuram naudas balvas apmērs varētu sasniegt 15 000 latu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv