Sieviešu izlases galvenā trenera amata kandidātus meklēs līdz novembrim

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde šodien notikušajā sēdē izvirzīja uzdevumu organizācijas sporta direktoram Edgaram Šnepam līdz 1. novembrim sagatavot priekšlikumus par Latvijas sieviešu izlases galvenā trenera amata kandidātiem, aģentūru LETA informēja LBS Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Edgars Šneps

Tāpat LBS valdes sēdē ceturtdien tika izvērtēts Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības starts šogad Latvijā notikušajā Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Izvērtējot valstsvienības treneru, medicīniskā personāla un menedžeru iesniegtos pārskatus, valde konstatēja, ka, lai arī izvirzītais uzdevums nav izpildīts, tomēr Latvijas valstsvienības starts Eiropas čempionāta finālturnīrā ir radījis daudz pozitīvu emociju Latvijas sabiedrībā un bija ļoti nozīmīgs ieguldījums sporta, jo īpaši basketbola, attīstībā un popularizēšanā.

Kā ziņots, Latvijas sieviešu izlase jūnijā notikušajā Eiropas čempionātā ieņēma septīto vietu. Turnīra ceturtdaļfinālā Latvija dramatiskā cīņā ar 64:69 pagarinājumā piekāpās Krievijas izlasei, bet pusfinālā par 5. līdz 8. vietu ar 66:68 pagarinājumā zaudēja Itālijas valstsvienībai, pēc kā no sava amata nolēma atkāpties līdzšinējais Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Par valstsvienības galveno treneri Zvirgzdiņš kļuva 2007. gada aprīlī, šajā amatā nomainot Aināru Čuksti. 2007. gada Eiropas čempionātā Latvijas izlase viņa vadībā izcīnīja ceturto vietu, bet aizvadītajā gadā izcīnīja tiesības piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs, kurās nodemonstrēja labu sniegumu, lai gan olimpiskā turnīra ceturtdaļfinālā neiekļuva.