Sieviete gribējusi izkrāpt 37 tūkstošus latu lielu maternitātes pabalstu

Apollo
0 komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija otrdien sākusi kriminālprocesu par sociālo pabalstu izkrāpšanas mēģinājumu teju 37 tūkstošu latu apmērā.

Sieviete gribējusi izkrāpt 37 tūkstošus latu lielu maternitātes pabalstu

Foto: VID

VID informēja, ka augustā saņemta informācija no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras par 1980. gadā dzimušas sievietes iespējamo valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanas mēģinājumu, pieprasot maternitātes un vecāku pabalstu kopumā 36 974,76 latu apmērā.

Saskaņā ar VID rīcībā esošo informāciju minētā persona 2008. gadā bija nodarbināta 14 uzņēmumos, savukārt laika posmā no 2009. gada janvāra līdz martam — deviņos uzņēmumos.

Par šiem laikiem aprēķinātā darba samaksa kopumā bija 31 772,29 lati.

Sieviete kā valdes locekle darbojās vienā no šiem uzņēmumiem. Tā saimnieciskā darbība bija saistīta ar mēbeļu ražošanu un citu neklasificētu preču specializētās vairumtirdzniecības starpnieku darbību.

Šo uzņēmumu VID izslēdza no PVN maksātāju reģistra, jo konstatēts, ka uzņēmumam pastāv fiktīva uzņēmuma pazīmes. Sievietes darba attiecības ar uzņēmumiem, visticamāk, bijušas fiktīvas un noslēgtas ar mērķi izkrāpt no valsts sociālos pabalstus.

Arī sievietes vīrs iesaistījās sociālo pabalstu izkrāpšanas mēģinājumā. Vīrs, būdams kāda fiktīva uzņēmuma amatpersona, noslēdza ar sievu vienošanos par pakalpojuma sniegšanu — pētnieciskā darba veikšanu par mājas tekstilizstrādājumu tirgus izpēti Baltijas, Baltkrievijas un Ukrainas reģionā.

Vienošanās noteikumi paredzēja, ka par trīs darba dienām sieviete saņems samaksu 14 400 latu apmērā, tātad 4800 latu par vienu dienu.

Kriminālprocess sākts par maternitātes un vecāku pabalsta izkrāpšanas mēģinājumu lielā apmērā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv