Silovam 20. vieta 5000 metros ātrslidošanā

Vankūveras olimpisko spēļu ātrslidošanas sacensībās 5000 metru distancē sestdienas vakarā Haralds Silovs izcīnīja 20. vietu 28 dalībnieku konkurencē.

Haralds Silovs

Latviešu sportists, kurš Vankūverā startēs arī savā galvenajā sporta veidā šorttrekā, startēja vienā skrējienā ar japāni Šigejuki Dedžimu, kurš palika pēdējais starp 27 finišējušajiem ātrslidotājiem.

Uzvaru 5000 metru distancē ar jaunu olimpisko rekordu svinēja Nīderlandes ātrslidotājs Svens Krāmers. Sudraba godalgu ieguva korejietis Lī Sjunhuns, kurš Krāmeram zaudēja 2,35 sekundes, bet bronza tika krievam Ivanam Skobrevam, kurš uzvarētājam zaudēja 3,45 sekundes. Silovs no zelta medaļas ieguvēja atpalika par 21,09 sekundēm.

Šonakt, pulksten 3.00 pēc Latvijas laika Silovam plānots vēl viens starts, kad viņš dosies šorttreka trasē 1500 metru distancē, un kļūs par pirmo sportistu vēsturē, kurš vienās olimpiskajās spēlēs piedalījies gan ātrslidošanas, gan šorttreka sacensībās.

Latvietis 1500 metru distancē startēs pēdējā, sestajā priekšskrējienā, bet pēc tam plānots aizvadīt arī pusfināla un fināla skrējienus.

Iepriekš bija plānots, ka Silovs kopā startēs piecās disciplīnās, tomēr pēc jaunākās informācijas zināms, ka saspringtā grafika dēļ latvietis tomēr atteicies no iespējas piedalīties ātrslidošanas 1000 metros.