Šīns: Latvijas Banka varēja «ratu pagriezt citādi»

Apollo
0 komentāru

Kompānijas «Latio» valdes priekšsēdētājs, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns uzskata, ka laikā, kad Latvijā arvien «uzpūtās» nekustamā īpašuma burbulis, bija jāiejaucas Latvijas Bankas vadītājam.

Edgars Šīns

Foto: Ieva Čīka/LETA

«Ja runājam par to, kas notika ar mums, manuprāt, savu iespēju neizmantoja Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas vadītāji, kas varēja to ratu pagriezt citādi. Viens no Latvijas Bankas vadītāja pienākumiem ir rūpēties par cenu stabilitāti valstī. Ja nekustamā īpašuma cenas aug par 50–80% gadā, ja bankas tik ļoti investē šajā segmentā, tā ir centrālā baņķiera prerogatīva iejaukties un kaut ko darīt ar viņa rīcībā esošajiem līdzekļiem, tāpat arī Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas, kuras autoritāte baņķieriem būtu jārespektē,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» stāstījis Šīns.

«Ja grib situāciju ietekmēt, to nav grūti izdarīt — kā redzējām, vienā naktī var salabot simt likumu. Ja gribētu, Latvijas Bankas vadītājs būtu spējis pārliecināt likumdevēju, ka mums nav vajadzīgs, lai nekustamā īpašuma cenas aug gandrīz vai par 100% gadā, mums pietiktu ar 15–20% izaugsmi. Viņiem ir informācija un sviras, lai rīkotos. Kad būs nākamais cikls, likumdevējiem vajadzētu padomāt par to.»

Šīns arī noliedz, ka viņam kā industrijas pārstāvim savulaik bijusi iespēja ietekmēt īpašumu cenu straujo augšanu. «Kā jūs iedomājaties, kā industrija var tapt sadzirdēta, ja lielāko politisko partiju īpašniekiem bija milzīgas ekspozīcijas tirgū? Visi viņi vēlējās, lai aktīvu vērtība aizvien pieaug. Mēs, industrija, runājot futbola alegorijā, varam būt kā rezultāta pierakstītāji, nevis spēles noteicēji.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv