Sīrijas nemiernieku papildspēki sasnieguši kauju pilsētu

Apollo
25 komentāri

Sīrijas opozīcija piektdien paziņoja, ka stratēģiski svarīgajā Kusairas pilsētā, par kuru patlaban notiek sīvās cīņas, ieradušies nemiernieku papildspēki - vairāki simti vīru.

Sīrijas nemiernieku papildspēki sasnieguši kauju pilsētu

Foto: Reuters/Scanpix

«Aptuveni 1000 karotāju no visas Sīrijas» ir iekļuvuši Kusairā, kuru nemierniekiem ar Libānas šiītu kustības «Hizbollah» atbalstu cenšas atkarot valdības karaspēks, žurnālistiem Stambulā sacīja Sīrijas Nacionālās koalīcijas pagaidu līderis Georgs Sabra.

Kataras atbalstītais bruņotais grupējums «Liwa al-Tawhid», kam ir ciešas saites ir Musulmaņu brālību, savā sociālā tīkla «Facebook» lapā apgalvo, ka tās karotāji esot sasnieguši ielenkto pilsētu.

«Simtiem» nemiernieku, kaujās zaudējuši 11 biedru, izlauzušies caur armijas pozīcijām netālu no Šamsinnas ciemata uz ziemeļaustrumiem no Kusairas, pavēstīja Londonā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas «Syrian Observatory for Human Rights» pārstāvis Rami Abdelrahmans.

Sabra šonedēļ aicināja nemierniekus no visas Sīrijas doties palīgā Kusairas cīnītājiem. Viņš arī vērsās pie starptautiskās sabiedrības, mudinot to izveidot humanitāru koridoru, lai no Kusairas varētu izkļūt tur palikušie civilisti.

ASV savukārt pieprasījušas, lai no Sīrijas nekavējoties tiek atvilkti «Hizbollah» kaujinieki, kam divas nedēļas ilgušajās kaujās par Kusairu esot avangarda loma.

Sīrijas konflikts turpinās jau vairāk nekā divus gadus. Atbilstoši aktīvistu aplēsēm dzīvību konfliktā zaudējuši 94 000 cilvēku. Valsti pametuši 1,4 miljoni bēgļu, bet pašā Sīrijā pārvietoto personu skaits jau sasniedzis 4,25 miljonus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv