Skaista spēle, skaista uzvara

Kontinentālās hokeja līgas spēlē Rīgas «Dinamo» komanda šodien «Arēnā Rīga» ar 4:2 pieveica Mitišču «Atlant» hokejistus.

Aleksandrs Ņiživijs

Rīgas «Dinamo» hokejisti pēdējā trešdaļā atspēlēja divu vārtu starpību un izcīnīja pelnītu uzvaru pār Mitišču «Atlant».

Spēle iesākās ar viesu komandas iniciatīvu un labu iespēju gūt vārtus sev izkārtoja «Atlant» uzbrukuma līderis Sergejs Mozjakins, tomēr ripa brīnumainā kārtā aizlidoja vārtiem garām. Turpinājumā «rīdzinieki» izlīdzināja spēles gaitu un abām komandām bija vienlīdz daudz iespēju izcelties. Bet pirmās trešdaļas beigās «Dinamo» hokejisti nopelnīja tiesības uz skaitlisko vairākumu, ko realizēt gan neizdevās. Neilgi pēc tam mājiniekiem bija labākā iespēja pirmajā periodā, kad divreiz pēc kārtas no vārtu priekšas pārspēt šveicieti Martinu Gerberu nespēja ne Armands Bērziņš, ne Lauris Dārziņš.

Otrā trešdaļa iesākās ar «aukstu dušu», jo «Dinamo» komanda ar 16 sekunžu intervālu zaudēja divus vārtus. Perioda 69. sekundē pēc lieliskas Nikolaja Žerdeva piespēles mača rezultātu vairākumā atklāja kanādiešu uzbrucējs Ēriks Landrī, bet jau pēc brīža Rodrigo Laviņa kļūdu savā aizsardzības zonā izmantoja Igors Mirnovs. «Atlant» komanda centās gūt vēl vienus vārtus, tomēr «rīdzinieki» spēja atgūties no neveiksmīgā spēles sākuma un turpinājumā laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa ar vienlīdz bīstamiem momentiem pie Masaļska un Gerbera sargātajiem. vārtiem.

Trešo periodu «Dinamo» iesāka izcili, 128 sekunžu laikā gūstot trīs vārtus un izvirzoties vadībā ar 3:2. Vispirms 23 sekundē Aleksandrs Ņiživijs pēc Maika Igaldena piespēles guva gandrīz identiskus vārtus kā piektdien pret Čerepovecas «Severstaļ», bet pēc minūtes un 24 sekundēm, uzreiz ieslidojis zonā, ar tālu metienu neizšķirtu panāca Guntis Galviņš. «Atlant» galvenais treneris Fjodors Kanareikins vārtos Gerberu nomainīja ar Alekseju Jegorovu, tomēr «rīdzinieki» jau pēc 21 sekundes sarūgtināja arī viņu - teicamu pretuzbrukuma izspēli ar saviem pirmajiem vārtiem šosezon pabeidza Gints Meija, kuram asistēja Igaldens un Sandis Ozoliņš.

Atlikušajā spēles laikā pretinieki tā arī pilnībā neatguvās no trīs ātri zaudētajiem vārtiem, turklāt spēles beigās «Atlant» komandu iegāza nedisciplinētība, jo četras minūtes pēc kārtas «rīdzinieki» varēja darboties vairākumā. Pēdējās minūtēs viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču arī tas neko nedeva, turpretī Ņiživijs minūti un 11 sekundes līdz mača beigām guva savus otros vārtus spēlē un panāca 4:2 «Dinamo» labā.

Par labākajiem spēlētājiem šajā mačā tika atzīti Meija («Dinamo») un Mihails Balandins («Atlant»).

Nākamo spēli «rīdzinieki» aizvadīs otrdien, 6. oktobrī, kad «Lužņiku» mazajā sporta arēnā tiksies ar Maskavas «Dinamo» komandu, kurai sezonas sākums nav bijis veiksmīgs un kura šodien ar 1:5 kapitulēja Sanktpēterburgas SKA. Tas būs četru spēļu izbraukuma sērijas pirmais mačs, bet pēc tam «Dinamo» dosies uz Jekaterinburgu, Magņitogorsku un Čeļabinsku.

13 Podoļskas Vitjaz 54 12 1 5 9 1 26 110 : 147 58
14 Minskas Dinamo 54 13 1 3 4 2 31 102 : 161 53