Skatīs būvnieka un «Līvu akvaparka» strīdu par 35 499 latu piedziņu

Apollo
0 komentāru

Rīgas apgabaltiesa šodien plānojusi skatīt ūdens atrakciju parka «Līvu akvaparks» būvnieka AS «UPB» prasību pret atrakciju parka īpašnieku SIA «Akvaparks» par 35 499 latu piedziņu saistībā ar nepamatoti izmantoto AS «Parex banka» izsniegto garantiju.

Skatīs būvnieka un «Līvu akvaparka» strīdu par 35 499 latu piedziņu

Foto: Lita Krone/LETA

«UPB» pirms dažiem gadiem tiesā iesniegtajā prasībā norādījis, ka 2002. gada novembrī noslēgts uzņēmuma līgums ar «Akvaparku» par būvdarbu izpildi. 2003. gadā darbi pabeigti un «UPB» izsniedzis «Akvaparkam» garantiju, kas paredzējusi akvaparka īpašniekam iespējas 28 mēnešus saņemt atlīdzību, ja radīsies kādas problēmas.

Saskaņā ar abu uzņēmumu vienošanos kā garantijas sniedzējs norādīta «Parex banka».

2004. gada februārī banka «Akvaparkam» pēc tā lūguma izmaksājusi 35 499 latus. Pēc tam kredītiestāde vērsās pie «UPB», informējot, ka pēc «Akvaparka» pretenzijas veikta naudas izmaksa, un prasīja šo summu atmaksāt.

«UPB» prasībā tiesai norāda, ka «Akvaparks» nepamatoti vērsies vispirms pie bankas un nav informējis par savām pretenzijām «UPB».

«UPB» neesot saņēmis atbildi uz uzņēmuma sūtīto pretenziju, kurā «Akvaparkam» lūgts atbildēt, kādu saistību neizpildes nodrošināšanai «Akvaparks» saņēmis naudu no «Parex bankas», un sniegt informāciju par naudas izlietojumu.

Līdz ar to iesniegta prasība tiesā. «UPB» arī norāda, ka trešās personas statusā būtu pieaicināma «Parex banka».

Vairākām privātpersonām piederošās AS «UPB» holdingā ietilpst 29 uzņēmumi un ražotnes, kas apvienotas pastāvīgi strādājošās uzņēmumu grupās projektēšanas, būvniecības un ar to saistītajās ražošanas, tirdzniecības un pakalpojumu nozarēs, kā arī nekustamo īpašumu attīstības jomā.

SIA «Akvaparks» piederošais ūdens atrakciju parks «Līvu akvaparks» sāka darboties 2003. gada nogalē. Tā izveidē ieguldīti vairāk nekā 16 miljoni eiro (11 miljoni latu). Parks izbūvēts trīs stāvos un paredzēts 1500 apmeklētājiem, tajā izvietotas vairāk nekā 40 atrakcijas.

Lielākais «Akvaparka» īpašnieks ar 50% daļu ir SIA «Alīna», kurā 75% daļu pieder uzņēmējam Pēterim Šmidrem. Pārējās «Akvaparka» daļas pieder četrām privātpersonām — 16,16% Eugēnijam Gedžum, 11,62% Aleksandram Aļperšteinam, 11,11% — Uldim Arnicānam un Dmitrijam Kononovam (katram).

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. novembris

Vārda dienas

Līze, Liza, Elizabete, BetijaJeļizabeta, Jeļizaveta, Jeļizavete, Lisa, Lisija, Lize, Līza, Līziņa, Jelizavete, Jelizaveta, Jelizabeta, Beta, Betsija, Eba, Elizabeta, Elizaveta, Elizavete, Elizbete, Elīzabeta, Elīzabete, Elzabeta, Elžbeta, Alžbeta

Valūtu kursi

19.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv