Šķēle: Latvijai jākļūst par izcilu ekonomiku

Apollo
0 komentāru

Tautas partijas dibinātājs Andris Šķēle intervijā žurnālam «SestDiena» norāda, ka «Latvijai jākļūst par izcilu ekonomiku».

Šķēle: Latvijai jākļūst par izcilu ekonomiku

Foto: Lita Krone/LETA

«Mums vajag pievienoto vērtību. Vajag motivāciju cilvēkiem šeit palikt, rūpēties par ģimenēm, vajag atjaunot dzimtu garu, lai dzimtas veidotos,» norāda nesen par atgriešanos aktīvajā politikā paziņojušais politiķis.

Viņš uzsver, ka «jāvienojas ar arodbiedrībām, jāvienojas ilgtermiņā ar biznesu, ka 35% no iekšzemes kopprodukta mums būs ieņēmumu daļa, 32% pārdalīsim valsts budžetā un, teiksim, no 2014.gada veidosim 3% budžeta pārpalikumu. Lai valsts un bizness apņemas, un tā mēs desmit gados šo lietu uzstutēsim. Dzīvosim pēc vislabākās prakses. Un nebūs tā, ka uzņēmējiem te uzliks nodokļus, tur uzliks, un vēl te un te uzliks. Jā, mēs nebūsim pārtikušākā valsts, bet būsim pievilcīga valsts. Par katru nodokli varēs teikt, ka tas ir saprātīgs.»

Šķēle tāpat norāda, ka Latvija ir maza valsts un mūs skar depopulācija, cilvēki aizbrauc un mūsu nācija noveco, taču «mums ir viena priekšrocība - mūsu vide ir būtisks nākotnes aktīvs. Patīkama, tīra. Šodien, kad cilvēkiem jādomā par rītdienu, par algu, tas liekas jocīgi, bet domāju, ka nākamo 30 gadu laikā Latvijai tas parādīsies kā būtisks aktīvs,» norāda Šķēle.

Latvijas valsts «pastāv uz milzīga kredīta pamata, apkraujot savus iedzīvotājus ar arvien jauniem un jauniem parādiem», uzskata politiķis. Viņš uzskata, ka izeja no šīs situācijas ir pārtraukt aizņemšanos.

«Aizdevumu mums dos vēl 2011.gadā, 2012.gadā jāsāk atdot. Kad tad pārkārtos? Uzreiz pēc vēlēšanām? Nākamajā gadā sāksies milzīga uzplauksme? Katra diena, ko valdība vada, ir tās atbildība. Bet parāds aug,» uzsver Šķēle.

Viņš norāda: «Lai parādu ātrāk varētu atdot, acīmredzot būs jāpārfinansējas, jo Valūtas fonds naudu prasīs atpakaļ. Svarīgi, lai pēc tam privātajos tirgos, kuros būs jāpārfinansējas, mēs varētu to izdarīt par viszemākajiem procentiem. Tas ir milzīgs izaicinājums.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv