Šķēle un Šlesers aicina pārtraukt vienošanos ar aizdevējiem

Apollo
0 komentāru

«Vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem nav Latvijai izdevīga un neveicina valsts ekonomikas atveseļošanu, tāpēc tā būtu jāpārtrauc,» par to joprojām ir pārliecināts Tautas partijas līderis Andris Šķēle un LPP/LC līderis Ainārs Šlesers, portālu «Apollo» informēja Tautas partijas pārstāve Sarmīte Kolāte.

Šķēle un Šlesers aicina pārtraukt vienošanos ar aizdevējiem

Foto: Lita Krone/LETA

Tiekoties ar Daugavpils iedzīvotājiem, Šķēle norādīja, ka vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem neļauj valdībai patstāvīgi pieņemt lēmumus. Nevar būt tā, ka 10 miljonu latu dotācijas zemniekiem sējai ir jāsaskaņo ar Starptautisko Valūtas fondu.

«Tā ir ilūzija, ka situācija valstī stabilizējas. Tas ir tikai pateicoties starptautiskajam aizdevumam. Valsts ir nonākusi līdzīgā situācijā, kā tie iedzīvotāji, kas pirms pāris gadiem, aizņēmās naudu mājas vai mašīnas iegādei, domājot, ka viss ir kārtībā. Sekas šādai rīcībai mēs redzam tagad,«” piebilda Šlesers.

Abu partiju līderi uzskata, ka valdībai ir jāmeklē iespējas pārfinansēt starptautisko aizņēmumu. «Ar starptautiskajiem aizdevējiem var un vajag vienoties par citiem, Latvijai izdevīgākiem noteikumiem. Tur ir jābūt mugurkaulam,» atzina Šlesers.

Šķēle un Šlesers ir pārliecināti, ka Latvijas ekonomiskās attīstības atjaunošanai būtiski svarīgi ir piesaistīt investīcijas tai skaitā, mērķtiecīgi izmantot Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Uzstādījumam jābūt: pelnīt, ne griezt budžetu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv