Šķēpmetējam Sirmajam jauns Latvijas junioru rekords un fināls PČ

Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais ceturtdien pasaules junioru vieglatlētikas čempionāta kvalifikācijas sacensībās laboja Latvijas junioru rekordu un ieņēma pirmo vietu abu kvalifikācijas grupu kopvērtējumā, garantējot sev vietu finālsacensībās.

18 gadus vecā Latvijas sportista raidītais šķēps otrajā mēģinājumā aizlidoja 77,97 metrus tālu, par 1,85 metriem labojot iepriekšējo Latvijas junioru rekordu, kas piederēja Jānim Liepam. Savukārt Sirmā personiskais rekords iepriekš bija 75,09 metri.

Tikmēr vēl viens Latvijas šķēpmetējs Arnolds Strenga labākajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 61,81 metrs, ieņemot 22.vietu abu kvalifikācijas grupu kopvērtējumā un nekvalificējoties finālsacensībām.

Kvalifikācijas normatīvu 71,50 metri izpildīja tikai trīs sportisti.

Vīriešu šķēpmešanas finālsacensības paredzētas naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika.

Ceturtdien sacensības sāka arī Latvijas daudzcīņniece Laura Ikauniece, kura piedalās septiņcīņas sacensībās.

Pirmajā dienā sportistes veica četras disciplīnas. 100 metru barjerskrējienā Ikauniece finišēja pēc 14,57 sekundēm, kas bija 13.labākais rezultāts starp visām dalībniecēm, augstlēkšanā Latvijas sportiste uzrādīja rezultātu 1,69 metri, kas bija piektais labākais, lodes grūšanā Ikaunieces rezultāts bija 10,80 metri, kas viņai deva 15.vietu, bet 200 metru distancē latviete finišēja pēc 25,47 sekundēm, kas bija jauns viņas personiskais rekords, ieņemot desmito vietu starp visām dalībniecēm.

Atlilkušās trīs sieviešu septiņcīņas sacensību disciplīnas tiks veiktas piektdien.