Skolēniem darbs vasarā tomēr būs

Apollo
0 komentāru

Ņemot vērā skolēnu vasaras nodarbinātības programmas pieprasījumu, kā arī tās aktualitāti pašreizējos ekonomiskajos apstākļos, Labklājības ministrija (LM) paredzējusi pārgrupēt līdzekļus, novirzot finansējumu tieši 13 un 14 gadīgu skolēnu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā, uzsver LM valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs.

Skolēniem darbs vasarā tomēr būs

Foto: freephoto.com

Izvērtējot budžeta iespējas, plānots, ka skolēnu nodarbinātības pasākumam nepieciešamo finansējumu jeb 250 tūkst. latus iespējams novirzīt no bezdarbnieku apmācības, pārkvalifikācijas vai tālākizglītības finansējuma. Savukārt bezdarbnieku apmācību, pārkvalifikāciju un kvalifikācijas paaugstināšanu varēs nodrošināt, izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus labklājības nozarē.  

«Pretstatā iepriekš izskanējušai informācijai, esam raduši iespēju pārgrupēt skolēnu vasaras nodarbinātībai nepieciešamos līdzekļus. Arī šajos smagajos ekonomiskajos apstākļos tomēr ir būtiski saglabāt iespējas pusaudžiem vasaras brīvlaikā iegūt pirmo un tik ļoti nepieciešamo darba pieredzi,» atzīst LM valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs.    

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jau tuvākajā laikā paredzējusi izstrādāt attiecīgu kārtību. Saskaņā ar to 13 un 14 gadus veci bērni varēs reģistrēties un strādāt pašvaldībās, to organizācijās un iestādēs, kas būs pieteikušās dalībai skolēnu nodarbinātības pasākumā.

Atgādinām, ka skolēnu vasaras nodarbinātību organizē NVA. Pērn vasarā dažādos darbos tika nodarbināti vairāk nekā 12 000 skolēnu vecumā no 13 līdz 16 gadiem. Valsts līdzfinansēja šo pasākumu ar aptuveni miljonu latu ieguldījumu

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv