Skolēns atrisina vairākus gadsimtus senu matemātisku problēmu

Apollo
0 komentāru

Kāds 16 gadus vecs skolēns atrisinājis matemātisku problēmu, par kuru matemātiķi lauzījuši galvu gadsimtiem, vēsta ziņu portāls «The Local».

doviende

doviende

Foto: CC Licence

Šurija Rejs, kurš 12 gadu vecumā no Indijas pārcēlās uz Vāciju, pārsteidzis zinātniekus, atrisinot Īzaka Ņūtona pirms 350 gadiem formulētu matemātisku problēmu, pirmdien ziņoja laikraksts «Die Welt».

Reja risinājums ļauj aprēķināt ne tikai izmestas bumbas lidojuma trajektoriju, bet arī paredzēt, kā tā atsitīsies pret sienu un kādā virzienā aizlidos. Līdz šim to varēja aprēķināt tikai ar datora palīdzību, minēts laikrakstā.

Puisis pirmoreiz saskārās ar problēmu vidusskolas projekta laikā. Apciemojot Drēzdenes Tehnisko universitāti, skolēniem tika doti skaitļi, pēc kuriem tiem vajadzēja aprēķināt izmestas bumbiņas trajektoriju. Uzdevuma laikā Rejs saprata, ka līdz tam izmantotā metode neļauj iegūt precīzu rezultātu.

Viņš uzskata, ka pareizo metodi palīdzējusi atrast «skolēna naivitāte», jo viņš ne mirkli nešaubījies, ka pareizais risinājums noteikti pastāv, kaut arī vēl nav atrasts.

«Es jautāju sev, kāpēc gan tas nestrādā?» viņš atklāja laikrakstam.

Kopš agrīna vecuma zēnu aizrāvis matemātikas «patiesais skaistums», vēsta «Die Welt». Viņu iedvesmojis tēvs, kurš ir inženieris un jau kopš sešu gadu vecuma licis dēlam risināt aritmētikas uzdevumus.

Skola ļāvusi Rejam izlaist divus mācību gadus, un šogad zēns kārtos vidusskolas eksāmenus, tomēr viņš sevi neuzskata par ģēniju.

Puisis vēl nav izlēmis, ko studēt pēc vidusskolas beigšanas, - matemātiku vai fiziku.

 

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.09.2017
Ienākt apollo.lv