Skolotāju protesta gājienam Rīgā pieteikti 4000 dalībnieku

Apollo
0 komentāru

Skolotāju protesta gājienam Rīgā 2. aprīlī pieteikti 4000 dalībnieku, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Zaļūksnis.

Gājiens pieteikts no plkst. 14 līdz 15.30. Gājienu dalībnieku pulcēšanās plānota Bruņinieku ielas posmā no K. Barona ielas līdz Tērbatas ielai, bet gājiens paredzēts pa Tērbatas ielu līdz Elizabetes ielai, tālāk pa Elizabetes ielu līdz Brīvības bulvārim, un tas noslēgtos pie Ministru kabineta ēkas.

Kā norādīja Zaļūksnis, Rīgas Domes Sapulču, gājienu un piketu pieteikumu izskatīšanas komisija par gājienu lemšot vien tad, ja saņemšot informāciju no drošības iestādēm par iespējamu apdraudējumu sabiedriskajai kārtībai.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība 18. martā padomes sēdes laikā nolēma 2. aprīlī doties protesta gājienā pa Rīgas ielām, aicinot valdību atteikties no pedagogu algu samazināšanas par 20%.

Ar arodbiedrības pārstāvjiem tikās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Mareks Gruškevics, lai piedāvātu risinājumus pedagogu algas samazinājuma kompensēšanai. Starp viņa ierosinājumiem bija mērķstipendijas un atbalsts pedagogiem no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem, kā arī tālākizglītības kursu apmaksa, vienlaikus skolotājiem maksājot stipendijas par to apmeklēšanu.

Līdzekļus tālākizglītības kursu apmaksai IZM arī plāno gūt no ES struktūrfondiem, ierosinot valdībai palielināt finansējumu attiecīgajām fondu aktivitātēm. Ministrija iecerējusi, ka tālākizglītības kursus pedagogi varētu iziet tuvākajā augstskolā. «Tādējādi augstskolas arī iegūtu savu ieņēmumu daļu un nauda paliktu sistēmā,» uzsvēra Gruškevics.

ES struktūrfondu atbalsts plānots arī tiem skolotājiem, kas strādā ar bērniem ar mācīšanās grūtībām, kā arī skolotājiem, kuri studē doktorantūrā, būs iespējams pretendēt uz ES fondu stipendijām līdz 800 latiem.

Savukārt dabaszinību, matemātikas un svešvalodu skolotāji turpinās saņemt kopš pagājušā gada piedāvātās mērķstipendijas no 65 līdz 150 latiem mēnesī. IZM lēš, ka, aktīvi izmantojot ES piedāvātos līdzekļus jau apstiprinātajās un neiesaldētajās aktivitātēs, papildu atbalstu varētu saņemt vairāk nekā 7000 pedagogu.

Turklāt, ja izglītības sistēmā Eiropas struktūrfondu apguvei paredzētie 20 miljoni latu netiks novirzīti ne Labklājības, ne Ekonomikas ministrijai, būtu iespējams papildu atbalstu sniegt vēl aptuveni 8000 pedagogu.

Kā aģentūrai LETA norādīja IZM, drīzumā plānots sasaukt darba grupu, kurā pārstāvji no pašvaldībām, sociālajiem un sadarbības partneriem un izglītības iestādēm meklēs piemērotākos risinājumus skolotāju atalgojuma samazinājuma kompensēšanai, kā arī kopīgi centīsies vienoties par risinājumiem finansēšanas modeļa «nauda seko skolēnam» īstenošanas sākšanai.

Kā atzina arodbiedrības priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš, lai arī ministrijas piedāvājums nav slikts, tas neatrisina algas samazināšanas problēmu principā, jo skar tikai daļu pedagogu, kā arī nav risināti jautājumi, kas saistās ar pirmsskolas izglītības iestāžu un speciālās ievirzes pedagogiem. Turklāt šis piedāvājums vēl ir tikai piedāvājums, un IZM atrastie līdzekļi jebkurā brīdī var tikt «nogriezti», uzsvēra arodbiedrības pārstāvis.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība nav atteikusies arī no ieceres 4. aprīlī rīkot konferenci, kuras dalībnieku skaits, kā norādīja arodbiedrības pārstāvis, turpina pieaugt. Kongresa laikā plānots izveidot darba grupu, kas lemtu par tālākām protesta akcijām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv