«Skonto» panāk neizšķirtu Ventspilī

Svētdien Latvijas futbola čempionāta virslīgā «Skonto» panāca neizšķirtu 2:2 spēlē viesos pret «Ventspili», pateicoties Gata Kalniņa gūtajiem vārtiem 92. minūtē. Vēl drošākā līderpozīcijā nostiprinājās «Liepājas metalurgs», kas ar 5:1 sagrāva «Ventu» ar Oļegu Lužniju priekšgalā.

«Ventspils» atkal nepaņem iegūtos punktus

Virslīgas centrālā spēle notika Ventspils stadionā, kur «Ventspils» uzņēma čempionvienību «Skonto». Šī bija pirmā spēle, kurā Igoram Stepanovam vajadzēja iejusties «Ventspils» galvenā trenera lomā pēc Sergeja Semjonova demisijas, taču viņš neieviesa kardinālas izmaiņas ventspilnieku sastāvā. Tas ir saprotams, jo agrāk Stepanovs strādāja par Semjonova palīgu. «Skonto» rindās notika kārtējā rotācija ar izmaiņām aizsardzības līnijā, kuras centrā pēc ilgāka pārtraukuma atkal darbojās Zakreševskis un Nguimbats.

Viesiem izdevās diezgan ātri atklāt rezultātu 11. minūtē — to izdarīja Višņakovs, kura raidītā bumba pēc rikošeta apmānīja «Ventspils» vārtsargu Romanovu — 0:1. Ventspilnieki jūtami aktivizējās, un visu pirmo puslaiku viņiem piederēja teritoriālais pārsvars, bet «Skonto» cerēja vienīgi uz pretuzbrukumiem. 14. minūtē viesu vārtsargs Piedels atvairīja bīstamu Butrika raidījumu, bet mirkli vēlāk viņš izglāba komandu pēc Agafonova izrāviena. «Skonto» atbildēja ar Zakreševska un Blanka sitieniem, pēc kuriem bumba lidoja garām mērķim. Sešas minūtes pirms pārtraukuma Grubers, saņemot centrējumu vienatnē pretī vārtiem, kritienā sita ar galvu un panāca izlīdzinājumu — 1:1.

Otrais puslaiks iesākās visai līdzvērtīgā cīņā, taču šoreiz vadībā izvirzījās ventspilnieki. Pēc Rehviašvili tālsitiena Piedels izvilka bumbu no vārtu devītnieka, taču pēc sekojošā stūra sitiena vārtu priekšā veiksmīgākais izrādījās serbu leģionārs Grubers, kas guva savus otros vārtus mačā — 2:1. «Skonto» treneri nolēma pāriet uz spēli ar trim aizsargiem, Elivas vietā laukumā sūtot Miholapu. Mājinieki tomēr visai prasmīgi kontrolēja spēles gaitu, un reālas vārtu gūšanas iespējas neradās nevienai komandai. «Ventspils» futbolisti pat veidoja bīstamākus momentus pie pretinieku vārtiem, taču viņi kārtējo reizi šajā sezonā neprata nosargāt tikpat kā iegūtos punktus.

Tiesnesis jau signalizēja par četru kompensācijas minūšu pielikšanu. «Skonto» izpildīja vienu stūra sitienu, pēc tam vēl vienu, un tas izrādījās liktenīgs. Sākumā bumba tika izsista no mājinieku soda laukuma, bet Isakovs to raidīja atpakaļ, kur Kalniņš, atrodoties ar muguru pret vārtiem, ielaboja bumbu tīklā — 2:2. «Ventspils» futbolisti metās virsū tiesneša palīgam uz līnijas Ādolfam Supem, jo uzskatīja, ka viņam vajadzēja fiksēt aizmugures situāciju. Pēc pāris minūšu diskusijām ventspilnieki pat varēja izraut uzvaru — Piedels atvairīja Bičkas soda sitienu, bet Žavoronkovs ar atvairīto bumbu no dažiem metriem trāpīja aizsargam. Pēc spēles tiesneši, atstājot laukumu, bija spiesti aiz policistiem slēpties no «Ventspils» futbolistiem, tomēr vēlāk videoierakstā varēja redzēt, ka Kalniņš nebūt nav viennozīmīgi atradies aizmugurē.

Andrejevs: «Spēle risinājās kā šūpolēs»

«Ventspils» galvenā trenera amata izpildītājs Igors Stepanovs pēc mača atvainojās par savu spēlētāju emocijām un sarunā ar «Neatkarīgo» atzina: «Spēles beigās uzvirmoja emocijas, un tās bija saspringtā mača sekas. Mums šodien izdevās laba spēle. Man patika, ka komanda izpildīja to, ko pirms mača plānojām. Brīžiem mēs pat izskatījāmies krietni pārāki par «Skonto». Diemžēl «Skonto» kā parasti izspieda maksimumu no minimuma. Savukārt mēs atkal izlaidām no rokām uzvaru. Mūsu rezultāti šosezon neatbilst parādītajam spēles līmenim, un grūti pateikt, kāpēc tā notiek.»

Savukārt «Skonto» galvenais treneris Jurijs Andrejevs secināja: «Tā bija ļoti saspringta spēle, kas risinājās kā šūpolēs — sākumā pārsvars piederēja mums, pēc tam ventspilniekiem, beigās atkal mums. Kopumā vērtējot, tā bija līdzvērtīga spēkošanās, un rezultāts atbilst spēles gaitai. Mums izdevās ātri gūt vārtus, taču pēc tam nevedās bumbas kontrole laukuma vidusdaļā. Ar izdarītajām maiņām izdevās uzlabot situāciju šajā ziņā, un īpaši vērtīga bija Miholapa uznākšana. Šādās spēlēs liela nozīme ir standartsituāciju izspēlei, un tieši tādā veidā tika gūti izšķirošie vārti.»

«Venta» atgūstas, taču piedzīvo sagrāvi

Vēl «Liepājas metalurgs» ar 5:1 sagrāva «Ventu», nostiprinoties tabulas līderpozīcijā. Kuldīgas komanda cenšas pārvarēt finansiālo krīzi, un komandā atgriezušies tādi spēlētāji kā Oļegs Lužnijs un Valentīns Lobaņovs, tomēr vajadzīgs arī pilnvērtīgs treniņu darbs. «Ventas» futbolisti izrādīja sīkstu pretestību līdz otrā puslaika sākumam, kad viņi spēja izlīdzināt rezultātu — 1:1. Jau trīs minūtes vēlāk Miceika izvirzīja vadībā liepājniekus, bet pēc tam Katasonovs ar diviem rezultatīviem sitieniem un Dobrecovs ar vienu panāca 5:1.

Nākamajā kārtā «Liepājas metalurgu» gaida nopietns pārbaudījums — spēle Rīgā pret «Skonto». Paredzams, ka jau tuvākajā laikā liepājnieku sastāvu varētu papildināt uzbrucējs Karlsons, kas šo sezonu iesāka «Ventā», bet tagad trenējas kopā ar «Liepājas metalurgu».

Vēl «Jūrmala» ar 3:0 pieveica «Olimpu». Virslīgas jaunpienācējiem lāča pakalpojumu izdarīja uzbrucējs Ščaņicins, kas pārtraukumā tika uzmainīts laukumā, bet jau pēc minūtes nopelnīja sarkano kartīti. «Jūrmalas» labā visus trīs vārtus guva Latvijas U-21 izlases uzbrucējs Malašonoks.