«Skonto» sagrauj «Ventu»

Pārliecinošu uzvaru Latvijas virslīgas spēlē ceturtdien izcīnīja čempionvienība «Skonto», kas Rīgā ar 3:0 (2:0) sagrāva Kuldīgas komandu «Venta».

«Skonto» visu laiku bija ievērojams pārsvars pār finansiāli problēmu nomākto un sastāvā stipri novājināto «Ventu», tomēr Kuldīgas komandu no lielākas sagrāves glāba lieliski spēli aizvadījušais vārtsargs Jānis Skabārdis.

Mača 32. minūtē ar 11 metru soda sitienu rezultātu atklāja veterāns Mihails Zemļinskis, bet pēc astoņām minūtēm Artūrs Zakreševskis «Skonto» pārsvaru dubultoja. Trešos vārtus «Skonto» labā 53. minūtē guva Gatis Kalniņš.

Jāpiebilst, ka «Venta» uz maču ieradās tikai 13 futbolistu sastāvā.

Pēc spēles «Skonto» galvenais treneris Jurijs Andrejevs atzina, ka mačs bija aizraujošs. «Šī bija jautra spēle, kurā abas komandas demonstrēja atklātu futbolu, kas patika skatītājiem. Mēs radījām apmēram 20 vārtu gūšanas momentus, taču realizējām tikai trīs — tur ir mūsu problēma.»

Savukārt «Ventas» treneris Viktors Ņesterenko pēc zaudējuma atklāja, ka iesniegs Latvijas Futbola federācijā (LFF) lūgumu pieteikt komandā vairākus 1985. un 1986. gadā dzimušos futbolistus, jo ir lielas problēmas ar sastāva nokomplektēšanu.

Tāpat Ņesterenko pavēstīja, ka spēlēt nevar Gatis Rožkalns, kas, trenējoties patstāvīgi, guvis traumu. Savukārt Latvijas izlases kandidāts Igors Sļesarčuks devies uz Baltkrieviju pie savas sievas.