«Skonto» uzvar «Ventspili», «Liepājas metalurgs» sensacionāli zaudē «Jelgavai»

Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla mačā Rīgas «Skonto» futbolisti šovakar viesos pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja FK «Ventspils» komandu, iekļūstot pusfinālā.

Nathan Junior

Spēles pamatlaikā nevienai no komandām gūt vārtus neizdevās, turklāt pēdējās minūtēs abas komandas palika desmit vīru sastāvā - sarkano kartīti saņēma Vitālijs Astafjevs («Skonto»), bet otro dzelteno kartīti acu priekšā ieraudzīja Artūrs Silagailis («Ventspils»).

Arī papildlaikā vārti gūti netika un uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles sitienu sērijā. Pēc sešiem sitieniem rezultāts bija neizšķirts 6:6, taču tad pa vārtu pārliktni trāpīja Rits Krjauklis («Ventspils»), bet Vadims Gaiļus («Skonto») bija precīzs - 7:6.

Tikmēr vēl vienā šīvakara ceturtdaļfināla mačā Latvijas čempioni «Liepājas metalurgs» savā laukumā negaidīti pēcspēles sitienu sērijā ar 3:4 atzina šīs sezonas «LMT Virslīgas» debitantu FK «Jelgava» pārākumu.

Mača 41. minūtē «jelgavniekus» vadībā izvirzīja Oļegs Malašenoks, bet tikai astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām «Liepājas metalurgs» panāca izlīdzinājumu, kad precīzi sita Ilija Spasojevičs.

Papildlaikā spēles 95. minūtē Spasojevičs izvirzīja mājiniekus vadībā, bet 108. minūtē Deniss Rakels panāca jau 3:1 «liepājnieku» labā, tomēr Jelgavas komandai izdevās atspēlēties šajā šķietami bezcerīgajā situācijā. 110. minūtē Aivars Ķeris samazināja rezultāta starpību, bet 118. minūtē Jevgeņijs Kazura izlīdzināja rezultātu - 3:3.

Uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles sitienu sērijā, kurā ar 5:4 uzvaru svinēja FK «Jelgava» futbolisti.

Latvijas kausa pusfinālos bez «Skonto» un FK «Jelgava» komandām iekļuvuši arī «Jūrmala-VV» un «Olimps/RFS» futbolisti.

Pusfināla pāru izloze notiks 19. aprīlī, bet finālmačs paredzēts 19. maijā «Skonto» stadionā.