Slakteris negatīvo «Moody’s» ziņojumu vērtē pozitīvi

Apollo
0 komentāru

Neraugoties uz to, ka starptautiskā reitingu aģentūra «Moody’s» samazinājusi Latvijas kredītreitingu no A3 uz Baa1, saglabājot negatīvas nākotnes perspektīvas, finanšu ministrs Atis Slakteris (TP) uzskata, ka aģentūras vērtējumu pakete demonstrē atbalstu valdības apņēmīgajai rīcībai.

Slakteris negatīvo «Moody’s» ziņojumu vērtē pozitīvi

Foto: AFI

Finanšu ministrija (FM) īpaši uzsver, ka Latvija joprojām novērtēta kā investēšanai labvēlīga valsts.

««Moody’s» vērtējumu pakete demonstrē atbalstu valdības apņēmīgajai rīcībai, piesaistot ārvalstu donoru palīdzību. Lai gan pagājušajā gadā ir strauji samazinājušies ieņēmumi galvenokārt no pievienotās vērtības nodokļa, kopumā 2008. gads nodokļu ieņēmumu ziņā bijis par 12% sekmīgāks nekā 2007. gads. Visi šie fakti kopumā dod pozitīvu signālu ārvalstu investoriem un starptautiskajām organizācijām,» atzīmē Slakteris.

Ziņojumā uzsvērts, ka saņemtā starptautiskā finanšu palīdzība ir stabila valūtas kursa garants, norāda FM. Tādējādi analītiķi atzīst, ka vajadzētu nostiprināties ārzemju investoru un vietējo noguldītāju pārliecībai, ka Latvija ieviesīs eiro, iespējams, jau 2012. gadā.

«Moody’s» piekrīt, ka pieņemtais ekonomikas stabilizācijas plāns mazinās spiedienu uz banku sistēmu un fiksēto valūtas kursu, kā arī ļaus valdībai kompensēt budžeta deficītu nākamo divu gadu laikā. Šis plāns nodrošināšot ekonomikas attīstīšanos mērenā tempā, novēršot krīzēm raksturīgo nevienmērīgumu.

«Moody’s» akcentē arī riskus, kas saistīti ar valdības izstrādāto ekonomikas programmu. Aizņēmuma līmenis privātajā sektorā ir relatīvi augsts, tādēļ pazeminās tirgus aktivitāte, plānotās rīcības var arī bremzēt ekonomikas atkopšanos.

Tāpat «Moody’s» samazināja reitingu Latvijas saistībām ārvalstu valūtā uz Aa2 no Aa1, taču saglabāja pozitīvu šī vērtējuma nākotnes vērtējumu. Depozītiem ārvalstu valūtā reitinga griesti samazināti uz Baa1. Savukārt valsts īstermiņa ārvalstu un nacionālo valūtu reitings, kā arī īstermiņa depozītu reitinga griesti ārvalstu valūtā samazināti no P-1 uz P-2.

Kā vēstīs, «Moody's» eksperti skaidro, ka Latvijas reitings samazināts galvenokārt ekonomisko grūtību saasinājuma dēļ. Eksperti prognozē, ka ekonomiskās izaugsmes kritums būs dziļāks un ilgāks, nekā tika gaidīts. Valdības parāds nākamajos gados būtiski pieaugs, lai pārvarētu grūtos laikus un novērstu nopietnu ekonomisko krīzi valstī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv