Slapjais sniegs izraisa elektroapgādes traucējumus

Apollo
0 komentāru

Pēc pamatīgas snigšanas naktī uz otrdienu Latvijas centrālajos un dienvidu reģionos ir radušies elektroapgādes traucējumi. Pulksten 8 no rīta bez elektroenerģijas bija palikuši aptuveni 8000 klientu, portālu «Apollo» informēja «Latvenergo» pārstāvis Andris Siksnis.

Smagais sniegs esot noliecis un nolauzis kokus un to zarus, kas savukārt iekrituši vai iekārušies elektrolīnijās, izraisot bojājumus.

Kopumā no rīta traucēta elektroapgāde bija aptuveni 7000–8000 klientu. Visas reģionos esošās operatīvās izbraukuma brigādes no rīta jau devās lokalizēt postījumu vietas.

Visvairāk bojājumu un elektroenerģijas piegādes pārtraukumu bija reģistrēti Ķekavā — ap 3000 klientu, kā arī Jūrmalā, Ogrē un Juglā.

Savukārt dienvidu reģionā visvairāk sniegs bija radījis postījumus Jelgavas rajonā; bez sprieguma palikuši 2000 klientu. Dienvidu reģionā būtiski traucējumi ir reģistrēti arī Tukuma rajonā, Bauskas rajonā un Dobeles rajonā.

Traucējumu nav Rīgā, Vidzemē, Kurzemes piekrastē un Latgalē.

Patlaban notiek elektroenerģijas piegādes atjaunošanas darbi AS «Sadales tīkls» Centrālajā un Dienvidu reģionā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi uzņēmuma klientiem.

Visbiežākais bojājumu iemesls bija līnijās iekritušie koki un koku zari, kas šādā gadījumā vai nu atslēdz, vai pārrauj līniju vadus. Remontdarbu lielākais traucēklis bija biezā sniega sega, kas apgrūtina operatīvā transporta pārvietošanos un piekļūšanu līniju bojājumu vietām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv