Šleseram ir plāns, kā mazināt ēnu ekonomiku un uzlabot demogrāfisko situāciju valstī

Apollo
0 komentāru

Lai uzlabotu demogrāfisko situāciju valstī un mazinātu ēnu ekonomiku, būtu nepieciešams ieviest ievērojamas nodokļu atlaides par katru bērnu ģimenē, intervijā aģentūrai LETA izteicās partijas LPP/LC priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.

Šleseram ir plāns, kā mazināt ēnu ekonomiku un uzlabot demogrāfisko situāciju valstī

Foto: Ieva Čīka/LETA

Šlesers norādīja, ka dzimstības veicināšanai nepieciešama ieinteresēšana no valsts puses, kā arī jāatslogo strādājošie vecāki. «Galvenais, kur rodas problēma, - tiem, kas strādā, tiek uzkrauts daudz vairāk. Ja cilvēks strādā un viņam ir daudz bērnu, tad viņš maksā dubultā vai trīskārši, jo katra bērna izaudzināšana un uzturēšana maksā lielu naudu,» skaidroja politiķis.

LPP/LC līderis iesaka, ka par katru bērnu ģimenē valsts varētu piešķirt konkrētu atlaidi, piemēram, 25% apjomā no iedzīvotāju ienākumu nodokļa. Viens bērns dotu 25% atlaidi, divi bērni - 50% atlaidi, trīs bērni - 75% atlaidi, četri bērni - 100% atlaidi.

«Ideja ļoti vienkārša - katrs bērns dod iespēju, ka paturi kaut kādu naudu savā maciņā. Tad arī cilvēks ir ieinteresēts strādāt, godīgi maksāt nodokļus, lai caur šo godīgi nopelnīto naudu legāli no valsts saņemtu reālu atbalstu. Viņam nav jāpāriet ēnu ekonomikā,» uzsvēra Šlesers.

Pēc viņa domām, no tā iegūtu valsts un šīs ģimenes. «Jo šodien ēnu ekonomikas pastāvēšana lielā mērā saistīta ar to, ka cilvēki saka - priekš kam mums maksāt nodokļus, pensijas tāpat mums neviens vairs nemaksās,» savu ieceri skaidroja politiķis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv