Šlesers: Ar Krieviju jāveido pragmatisks dialogs

Apollo
0 komentāru

Attiecībās ar Krieviju jāpārstāj runāt par pagātni un jāsāk veidot pragmatisks dialogs, šodien 7. Baltijas ekonomikas forumā sacīja satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Politiķis ir pārliecināts, ka arī Krievija ir ieinteresēta sadarboties, jo šāds dialogs palīdzēs uzlabot iedzīvotāju dzīves līmeni abās valstīs.

Šlesers atzina, ka gan Krievijā, gan Latvijā ir politiķi, kas ir ieinteresēti sliktās attiecībās, jo viņi no tā gūst labumu. Tomēr, pēc viņa domām, patlaban ir vajadzīgi pragmatiski politiķi.

Nākamnedēļ, piedaloties Eiropas transporta ministru sanāksmē Maskavā, Šlesers cer tikties ar Krievijas valdības pārstāvjiem un noskaidrot sadarbības iespējas. Viņš arī pauda cerību, ka Krievijas puse piekritīs Latvijas pozīcijai sākt dialogu, jo tas palīdzēs risināt abas valstis interesējošās problēmas. Kā iespējamās kopīgās interešu sfēras viņš minēja ostu biznesu, naftas transportēšanu un tranzītu, piebilstot, ka pastāv arī virkne citu kopīgo interešu.

Arī Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis pauda pārliecību, ka Latvija varētu būt Krieviju interesējoša vieta, lai ieietu Eiropas Savienībā, līdzīgi kā ASV izmanto Īriju. Viņš norādīja, ka Latvijā ir pietiekami zems nodokļu slogs, kas, pēc viņa domām, būtu jāizmanto biznesa pārstāvjiem.

Šlesers norādīja, ka Krievijas uzņēmējus interesē darbība Latvijā, tomēr politisku iemeslu dēļ viņi nesāk darbu mūsu valstī.

Pretēji iepriekš plānotajam, šodien diskusijā par Latvijas un Krievijas attiecībām nepiedalījās neviens Krievijas pārstāvis, protestējot pret to, ka atsevišķiem delegācijas locekļiem netika piešķirta vīza iebraukšanai Latvijā.

Šlesers: Ar Krieviju jāveido pragmatisks dialogs

Foto: LETA

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv