Šlesers iesaka samazināt PVN ēdināšanas biznesam

Apollo
0 komentāru

Pašlaik lielākā problēma Latvijā ir bezdarbs, un viens no šķēršļiem darba vietu radīšanai ir augstā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme, īpaši ēdināšanas biznesā, pirmdien pēc tikšanās ar lielākajiem uzņēmējiem žurnālistiem sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Šlesers.

Šlesers iesaka samazināt PVN ēdināšanas biznesam

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņš klāstīja, ka tikšanās laikā ar uzņēmējiem pārrunāti faktori, kas traucē veidot jaunas darba vietas, un viena no problēmām, īpaši ēdināšanas biznesā, ir augstais PVN. Šlesers skaidroja, ka līdz ar PVN palielināšanu pieaug arī nodokļu nemaksātāju skaits.

«Nav jēgas pacelt nodokli, ja nodokļus nemaksā,» teica Šlesers un uzsvēra, ka ēdināšanas pakalpojumiem būtu jāpiemēro samazinātā PVN likme - 5% vai 10% apmērā, par ko gan vēl var diskutēt.

«Nodoklim jābūt tādā līmenī, lai uzņēmēji būtu spējīgi un gatavi to maksāt. Lai viņi saprastu, ka valsts ir viņu partneris, nevis reketieris,» atzina Šlesers.

Rīgas vicemērs norādīja, ka pilsētas vadība ir ieinteresēta radīt biznesam labvēlīgus apstākļus, lai uzņēmēji radītu darba vietas un katram bezdarbniekam būtu darbs. Nodokļu politikai ir būtiska nozīme, tāpēc svarīgi jau tuvākajā laikā to sakārtot tā, lai uzņēmēji nebankrotētu vai nereģistrētos citās valstīs, piemēram, Lietuvā, stāstīja Šlesers un piebilda, ka Rīgas aktivitātes nedrīkst tikt bremzētas arī valsts līmenī.

Jau vēstīts, ka pirmdien Šlesers kārtējo reizi tikās ar lielākajiem uzņēmējiem. Šlesers pašlaik pilda arī domes priekšsēdētāja pienākumus, jo Rīgas mērs Nils Ušakovs ir devies atvaļinājumā.

Pirmā Rīgas domes vadības un uzņēmēju tikšanās bija pērnā gada 15.jūlijā, kad pašvaldības vadība aicināja lielākos Rīgas uzņēmējus iesniegt savus priekšlikumus grozījumiem Rīgas šā gada budžetā un par pašvaldības darbu kopumā.

Paredzēts, ka turpmāk Rīgas domes vadības diskusijas ar uzņēmējiem notiks regulāri reizi mēnesī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv