Slimības pabalsta izmaksas laiku samazina uz pusi

Apollo
0 komentāru

Valdība otrdien atbalstīja slimības pabalsta izmaksas ilguma samazināšanu no 52 līdz 26 nedēļām, ja cilvēks slimo nepārtraukti, un no 78 līdz 52 nedēļām triju gadu periodā, ja cilvēks slimo ar pārtraukumiem, portālu «Apollo» informēja Labklājības ministrijā.

Slimības pabalsta izmaksas laiku samazina uz pusi

Foto: Apollo, R.Oliņš

Tātad kopumā slimības pabalsta saņemšanas periods nevarēs būt garāks par 52 nedēļām trīs gadu periodā.

Minēto slimības pabalsta izmaksas ilgumu uz laiku līdz 52 nedēļām varēs noteikt, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinumu par darba nespējas lapu pagarināšanu.

Savukārt tiem, kuriem ilgstoša darba nespēja būs iestājusies līdz šā gada 30. jūnijam, tiks piemērots pārejas periods, viņi slimības pabalstu varēs saņemt tāpat kā līdz šim, proti, līdz pat 52 nedēļām.

Labklājības ministrija atgādina, ka par pirmajām 10 darba nespējas dienām cilvēkam slimības naudu maksā darba devējs. Pirmo slimošanas dienu neapmaksā, par otro un trešo darba nespējas dienu pabalstu izmaksā ne mazāk kā 75% apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas, bet no ceturtās līdz desmitajai dienai slimības pabalstu izmaksā ne mazāk kā 80% apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas.

No darba nespējas 11. dienas valsts piešķir un izmaksā slimības pabalstu 80% apmērā no cilvēka vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv