Slimnīca atsaka palīdzību, un bērns zaudē aci

Apollo
0 komentāru

Pēc atteikuma saņemšanas meitenes, kura smagi traumējusi aci, vecāki uz galvaspilsētu devušies ar savu transportu, bet, sastrēgumos zaudējot dārgās minūtes, bērns kļuvis pusakls, piektdien vēsta «Neatkarīgā».

Slimnīca atsaka palīdzību, un bērns zaudē aci

Foto: Evija Trifanova/LETA

Pagājušās svētdienas pēcpusdienā Ketlīna nokritusi no koka, kur spēlējoties bija uzrāpusies. Kreisajā actiņā iedūrās zars. Cietušais bērns no Užavas nekavējoties tika nogādāts Ventspils slimnīcā. Taču tur palīdzēt nevarēja.

Oftalmologs Paimans Emadi, apskatījis Ketlīnas actiņu, secināja, ka ar tik smagu traumu nekavējoties jādodas uz Rīgu. Mediķis centies sarūpēt ātro medicīnisko palīdzību, kas aizvestu meitenīti, taču neveiksmīgi. Lēmumu atteikt ātrās medicīniskās palīdzības ekipāžu meitenītes aizvešanai uz Rīgu pieņēmis galvenā ārsta vietnieks Olafs Ķeņģis.

Mediķis klāsta, ka sazvanījis dakteri Ķeņģi, kurš norādījis: ja nav dzīvības draudu, ātro palīdzību nevarot dot.

Acu ārsts gan šaubās, vai Rīgā ar privātu transportu sastrēgumos iztērētā pusstunda bijusi izšķiroša: «Tur nebija labs stāvoklis. Aci varbūt tikai par kādiem 30% varēja saglābt — varavīksnene bija ārā, lēca novirzījusies. Trauma ļoti smaga,» viņš stāsta. Taču bērna mocības un vecāku izmisums tika ievērojami paildzināti. Turklāt traumētā acs redzes spēju zaudējusi pilnībā.

Arī Katastrofu medicīnas centra vadītājs Mārtiņš Šics atzīst, ka cīņā par bērna aci varbūt vajadzēja izmantot zilo lampu sistēmu «Operatīvais transports» — ieslēdzot bākugunis, galā nokļūtu ievērojami ātrāk, turklāt bērns ceļā atrastos pilnīgā guļus stāvoklī, un brigāde, iespējams, varētu viņam aiztaupīt vemšanu triju stundu garumā.

Pērn gandrīz identiskā situācijā pat vieglāk cietuša pacienta aizgādāšanai uz Rīgu ātrās medicīniskās palīdzības mašīna tika piešķirta. Atļauju deva toreizējais galvenais ārsts Gundars Daudze. Emadi spriež, ka, pēc loģikas, arī šoreiz tā bija nepieciešama.»

1. septembrim vajadzēja kļūt par Ketlīnas pirmo skolas dienu. Tagad skolas gaitas meitenei droši vien nāksies atlikt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv