Slimnīcā nogādā divas tēvu izvarotas 14 gadus vecas grūtnieces Papildināts

Apollo

Rīgas Austrumu slimnīcas ginekoloģijas klīnikā nogādātas divas mazgadīgas grūtnieces, kuras, iespējams, seksuāli izmantojuši viņu tēvi.

Slimnīcā nogādā divas tēvu izvarotas 14 gadus vecas grūtnieces

Foto: Scanpix/Reuters

Kā radio «Baltkom 93,9» pastāstījusi klīnikas vadītāja Nellija Lietuviete, divas 14 gadus vecas meitenes, kuras kļuvušas par savu tēvu upuriem, klīnikā nogādātas pēdējo dienu laikā.

«Mums nodaļā ir divi konkrēti gadījumi. [Slimnīcā nogādātas] Divas mazgadīgas 14 gadus vecas meitenes, kuras izvarojuši viņu tēvi. Abas grūtnieces. Ko darīt? 14 gadīgas meitenes, ir ierosināta krimināllieta. Pirmkārt, tā ir asinsradniecība, otrkārt – tā ir psiholoģiska trauma. Dzemdēt šos bērnus? Tas ir ļoti sarežģīts jautājums,» sacīja Lietuviete.

Ārste apliecinājusi, ka abi gadījumi nav savstarpēji saistīti.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa portālam «Apollo» apstiprināja, ka šādi divi gadījumi ir fiksēti.

Viņa pastāstīja, ka pirms kāda laika stacionārā iestājās 14 gadus veca meitene, kura vēlējās pārtraukt grūtniecību, apgalvojot, ka viņu izvarojis tēvs. Par šo gadījumu slimnīcas pārstāvji informēja Rīgas policiju.

Otrā gadījumā slimnīcā saņemta informācija par kādu 14 gadus vecu meiteni, kura vērsusies ar lūgumu pēc palīdzības.

Abām meitenēm grūtniecība ilgst vairāk nekā 14 nedēļas, savukārt abortu var veikt līdz 12.nedēļai.

Valsts policijā portālam «Apollo» apliecināja, ka vienā no policijas iecirkņiem sākts kriminālprocess par mazgadīgas personas izvarošanu.

Aizdomās turamais ir aizturēts un kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

 

 

Ziņo redaktoram par kļūdu! 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.09.2017
Ienākt apollo.lv