Slimnīcai būs jāmaksā 5000 latu par dzemdētājas nekvalitatīvu aprūpi

Apollo
0 komentāru

Augstākās tiesas (AT) Senāts trešdien atstāja spēkā spriedumu, ar kuru no SIA «Dobeles un apkārtnes slimnīcas» piedzīta 5000 latu morālā kaitējuma atlīdzība par nekvalitatīvu medicīnisko aprūpi, sniedzot dzemdību palīdzību, aģentūru LETA informēja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece.

Slimnīcai būs jāmaksā 5000 latu par dzemdētājas nekvalitatīvu aprūpi

Foto: Apollo/R.Oliņš

Sieviete iesniedza prasību tiesā par veselībai nodarītā kaitējuma atlīdzības piedziņu, norādot, ka viņa astoņus mēnešus saņēmusi pirmsdzemdību veselības aprūpi, dzemdību palīdzību, kā arī pēcdzemdību aprūpi, kas bijusi nekvalitatīva, jo tās rezultātā dzemdību laikā gājis bojā viņas bērns.

Prasībā tiesai sieviete lūdza par viņas veselībai nodarīto kaitējumu piedzīt no slimnīcas 50 000 latu, no tiem 20 000 latu kā kompensāciju par sakropļojumu un izķēmojumu un 30 000 latu - kā kompensāciju par morālo kaitējumu.

AT prasību apmierināja daļēji, piedzenot 5000 latu. AT spriedumā atzina, ka nav pierādīta cēloniska sakarība starp atbildētājas darbību vai bezdarbību un prasītājas augļa zaudēšanu dzemdību laikā. Pārējā daļā prasība tika noraidīta, taču sieviete spriedumu apstrīdēja Senātā.

Šodien pieņemtais Senāta spriedums nav pārsūdzams.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

Laika ziņas

Vairāk
25

2015. gada 25. janvāris

Vārda dienas

Sigvards, Sigurds, ZigurdsBerenika, Sigurts, Sigvars, Sigvarts, Zigurts, Zigvards, Zigo, Zigonis, Sigords, Bonijs, Bonija, Berils, Berita, Beruta, Bonifacija, Bonifacijs, Bonifatijs, Bonifats, Bonifācija, Bonifācijs, Bonifātijs, Zigvalds

Laika ziņas

Vairāk
Apmācies, neliels sniegs
Rīga pašreiz −1 ℃
Apmācies, neliels sniegs

Vējš: 1 m/s

Saule lec: 08:35
Saule riet: 16:36
Dienas ilgums: 8:01

Valūtu kursi

25.01.2015
Ienākt apollo.lv