Slovākija apspēlē norvēģus, 1/4 finālā tiksies ar Zviedriju

Vankūveras olimpisko spēļu play-off mačā par vietu ceturtdaļfinālā Slovākijas hokejisti ar 4:3 pieveica Norvēģijas izlasi.

Jau no spēles pirmajām minūtēm slovāki aktīvi uzbruka, taču atklāt mača rezultātu neizdevās. 6. minūtē ļoti rupji pret slovāku uzbrucēju Ļubošu Bartečko nospēlēja norvēģis Ūle-Kristiāns Tolefsens, kurš nekavējoties tika noraidīts līdz spēles beigām, bet Bartečko pārsita pakausi un uz nestuvēm tika nonests no laukuma. Par laimi skats šoreiz bija briesmīgāks par realitāti un slovāku hokejists pat netika aizvests uz slimnīcu, tomēr spēle viņam bija beigusies.

Trešdaļas 8. minūtē Slovākijas komanda beidzot guva vārtus, kad vairākumu realizēja Mihals Handzušs, bet pēc divarpus minūtēm Marians Gaboriks atkal vairākumā dubultoja pārsvaru. 19. minūtē Madss Cikarello Āsens vienus vārtus norvēģiem atguva, tomēr jau pēc 23 sekundēm slovāki trešo reizi izmantoja vairākumu - šoreiz izcēlās Rihards Zedniks. Jāpiebilst, ka pēc pirmās trešdaļas vārtu attiecība bija graujoša - 21:2 slovāku labā.

Tomēr otrais periods aizritēja līdzīgākā cīņā un Norvēģijas valstsvienībai izdevās ne tikai samazināt rezultāta starpību, bet pat panākt izlīdzinājumu. Trešdaļas 8. minūtē izcēlās norvēģu uzbrucējs Tūre Vikingstads, bet 0,1 (!) sekundi līdz otrā perioda beigām Anderss Bastiansens ar metienu vārtu augšējā stūrī trešo reizi raidīja ripu Jaroslava Halaka sargātajos vārtos.

Trešā perioda 9. minūtē Slovākijai tomēr izdevās atgūt vadību, kad ar precīzu metienu izcēlās Miroslavs Šatans, kuram delnas traumas dēļ šī bija tikai pirmā spēlē Vankūveras olimpisko spēļu turnīrā. Atlikušajā laikā norvēģiem bija pāris labas iespēja izraut neizšķirtu, tomēr rezultāts nemainījās un slovāki svinēja grūtu uzvaru.

Slovāki šajā mačā pa Pala Grotnesa vārtiem izdarīja 40 metienus, kamēr norvēģi Halaku patraucēja 19 reizes.

Slovākijas izlase turnīra ceturtdaļfinālā mērosies spēkiem ar pašreizējiem olimpiskajiem čempioniem Zviedrijas hokejistiem.