Slovēnija pieveic Horvātiju un iekļūst pusfinālā

Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā Slovēnijas izlases basketbolisti piektdienas vakarā ar 67:65 pieveica Horvātijas valstsvienību.

Slovēnijas komandā ar 27 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Erazems Lorbeks, 12 punktus guva Boštjans Nahbars, bet 11 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Jakas Lakoviča rēķinā. Horvātijas izlases labā 21 punktu guva Roko-Leni Ukičs, kura kontā arī piecas rezultatīvas piespēles, bet 11 punktus pievienoja Zorans Planiničs.

Mača sākuma labāks izdevās Horvātijas basketbolistiem, kuri pēc pirmās ceturtdaļas bija vadībā ar 25:18. Otrās ceturtdaļas beigās horvātiem bija pat +15 (47:32), tomēr, dodoties lielajā pārtraukumā, pārsvars bija sarucis līdz astoņiem punktiem (47:39).

Trešajā ceturtdaļā slovēņi turpināja «lauzt» spēli, ļaujot pretiniekiem gūt tikai trīs punktus, un pirms pēdējās ceturtdaļas Slovēnijas izlase jau bija vadībā ar 53:50. Pēdējās desmit mača minūtēs Slovēnijas basketbolisti vairs neatdeva vadību un nosargāja uzvaru, iekļūstot Eiropas čempionāta pusfinālā.

Slovēņi pusfinālā tiksies ar Serbijas basketbolistiem, bet Horvātija pusfinālā par 5. līdz 8. vietu mērosies spēkiem ar Krievijas izlasi.