Slovēnija sagādā turkiem pirmo zaudējumu un uzvar apakšgrupā

Eiropas čempionāta otrā posma spēlē par pirmo vietu F apakšgrupā Slovēnijas basketbolisti ar 69:67 pieveica Turcijas izlasi, kurai tas bija pirmais zaudējums šajā čempionātā.

Bostjan Nachbar & Engin Atsur

Slovēnijas izlasē ar 16 punktiem izcēlās Boštjans Nahbars, bet pa 12 punktiem sakrāja Jaka Lakovičs un Samo Udrihs. Turcijas komandā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Ersans Iljasova, bet 12 punktus guva Hidajets Turkoglu.

Jau spēles pirmajā ceturtdaļā slovēņiem izdevās iegūt desmit punktu pārsvaru (22:12), bet otrās ceturtdaļas vidū Slovēnijas izlasei bija pat +19 (37:18). Tomēr līdz lielajam pārtraukumam Turcijas izlase veica izrāvienu 14:2 un pēc 20 nospēlētām minūtēm slovēņiem bija vairs tikai septiņu punktu pārsvars (39:32).

Trešās ceturtdaļas vidū turki pat pārņēma vadību (48:47), bet pirms pēdējām desmit minūtēm +5 (57:52) atkal bija Slovēnijas basketbolistiem. Pēdējā ceturtdaļā Turcijas basketbolistiem vēl izdevās pietuvoties līdz -1 (60:61), tomēr mača galotnē slovēņi atkal ieguva dažu punktu pārsvaru. Spēles uzvarētāja liktenis izšķīrās pēdējās sekundēs, kad pēc trim precīziem Endera Arslana soda metieniem Turcijai bija vairs tikai -1 (67:68), bet pēdējo sekunžu tālmetiens Engina Atsura izpildījumā nebija precīzs.

Tādejādi gan Slovēnija, gan Turcija F apakšgrupā izcīnīja četras uzvaras piecās spēlēs, bet, pateicoties uzvarai savstarpējā mačā, pirmo vietu ieņem slovēņi.