Slovēnijas hokejisti atgriežas pasaules čempionāta augstākajā divīzijā

Slovēnijas hokeja izlase piektdien pēc divu gadu pārtraukuma atkal izcīnīja tiesības nākamgad startēt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā, kad triumfēja valsts galvaspilsētā notikušajā pasaules hokeja čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrā.

Izšķirošajā mačā slovēņi ar 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Ungārijas izlasi, kas līdz ar to palika otrajā vietā. Trešo vietu sešu komandu konkurencē izcīnīja Polija, ceturto - Lielbritānija, piekto - Koreja, bet sestajā vietā palika Horvātijas izlase, kas tādējādi nākamgad spēlēs vienu divīziju zemāk.

Paralēli Nīderlandes pilsētā Tilburgā vēl notiek pasaules hokeja čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrs, kura uzvarētāja arī iegūs tiesības nākamgad spēlēt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā. Pēc trim spēļu kārtām līderes ir Ukraina un Austrija, kas uzvarējušas visās spēlēs, tālāk seko Japānas, Nīderlandes, Lietuvas un Serbijas izlases.

Turnīrs noslēgsies svētdien.

2009. gadā Austrijas un Ukrainas izlases izkrita no pasaules čempionāta augstākās divīzijas.